Zimní běh Kobeřicemi

Když zimní běh, tak se vším všudy. Teplota hluboko pod bodem mrazu, na cestách uježděný sníh a od pusy se kouřilo téměř tak intenzivně jako z okolních komínů. Naštěstí svítilo sluníčko a také bylo možno se nadechnout bez toho, aniž by se běžci zakašlali jako Jiří Wimmer v kultovní scénce při recitaci Bezručovy básně Ostrava. A běželo se svižně, aspoň na špici závodu. Muži si to tradičně rozdali ve dvou okruzích a o vítězi bylo rozhodnuto v podstatě již na startu. Otázkou bylo jen o kolik uteče Martin Ocásek (Krnov) ostatním. Jeho čas v cíli byl 32:26 a zvítězil tak před druhým Romanem Janečkem (Caramba! Team) o 57 sekund. Třetí doběhl náš Ondřej Dominik 34:33 (1. místo v kategorii). Na startu ještě byli tito naši muži: Petr Škrabánek 36:13 a 2. místo v kategorii, Tomáš Janošek 38:36 a Dalibor Červenka 42:26.

Ženy a kondiční běžci závodili na jedno kolo. Nejrychlejší byla Kristýna Fryzová (Mushing Team Ostrava) časem 19:17 min. Druhé místo brala naše Jana Dominiková 21:42 (možná také proto, že běžela v manželových botách smile) a třetí skončila Renáta Jalůvková (Caramba! Team) 21:59 min.