Memoriál Jaroslava Dubničky

XIII. ročník maratonu a VIII. ročník půlmaratonu se nesl v duchu jubilea maratonce Petra Hrčka z Brandýsa nad Labem. Ten totiž právě u nás v Ostravě – Třebovicích běžel svůj pětistý maratón!!! Závodníci v cíli tak byli odměněni krásnou pamětní medailí, jejíž motiv zosobňoval právě toto maratonské jubileum.

Mezi 44 maratonci byl nejrychlejší Alexandr Borovec z Chocně. Jeho vítězný čas činil 3:06:01 hod. Druhý skončil náš Pavel Juřica 3:17:20 a třetí Roman Tománek (Gallak Slavičín) 3:26:42 hod. Nejrychlejší ženou byla Alicija Sikora z Bialsko – Bialej 4:09:53 hod. Další naši maratonci: Roman Slowioczek 3:46:18 a 3. místo v kategorii, Dalibor Červenka3:52:39 a 2. místo v kategorii, Libor Svozil 4:12:08 a 3. místo v kategorii, Zdeněk Oršový4:16:04, Lenka Hehejíková 4:19:46 (opět osobáček), Radek Luksza 4:32:19, Stanislav Jančář 4:37:38 a Jaroslav Máčala 5:37:00.

Do cíle půlmaratonu doběhlo 20 vytrvalců a nejrychlejším byl náš Ondřej Dominik 1:23:02 hod. První a zároveň jedinou ženou na půlmaratonské trati byla naše Tereza Návratová – Šádková 1:37:46 hod. Naši: Tomáš Janošek 1:31:01 a Tomáš Mrajca 1:35:50.

Prvním čtvrtmaratoncem v cíli byl náš Michal Buba 45:33 a první ženou pak Zuzana Londová(SK Černé Plíce) 53:45 min. Z našeho klubu ještě běžel Jaroslav Hrabuška 59:51.

Šest okruhů, což je asi 31,65 km, zvládl náš handicapovaný člen Zbygniew Stefaniak.