Třetí maraton ve třech týdnech = první z čárkařů

 

Stoprocentní nárůst účastníků zaznamenal oproti loňsku druhý ročník „nejdelšího“ běhu v rámci Hlučínského půlmaratonu. Na start se nás postavilo šestadvacet, opět včetně známých tváří z Loštic či Jistebníku (Petr Škrabánek, Libor Svozil, Radek Luksza, Stanislav Jančář, Miroslav Krumer, Miroslav Vostrý…)
Trať nyní pořadatelé protáhli pod Vinnou horou, což by mohlo dát kýženou vzdálenost. Ale řadě účastníků naměřily jejich „přístroje“ méně, než oficiálně stanovených 42,19 km. Absolutní vítěz – náš Petr Škrabánek – zaběhl ultramaraton v délce cca pětačtyřiceti kilometrů, což není v Hlučíně nic neobvyklého. Znalost prostředí a trati je zde výhodou… a chybějící dobrovolníci tam, kde by měli stát, a navádět závodníky, naopak organizační ostudou. Konkrétní příklad: Neznačený doběh z Jilešovic do Děhylova, kde se nabídly dvě možnosti – nahoru na silnici a vlevo (špatně) a ostře vlevo na polní cestu, o které ví, kdo to tam zná (správně). Pár na poslední občerstvovačce o všem věděl, leč nekonal!
Já se počítal k těm třinácti, kteří 40 kilometrů v Hlučíně zvládli už vloni, takže jsem věděl, co mě čeká. Po maratonech v Lošticích a Jistebníku zde byl záměr nejen zaběhnout, ale i s lepším časem. Což se mi podařilo ve srovnání s předchozími víkendy i minulým ročníkem.
Prakticky celý závod jsem se držel v čárkářské skupince Jančář – Svozil – Krumer – Luksza, jejíž tempo jsem stihl po přestávce (jaké často absolvuje náš Jarda H.). Ke konci jsme vytvořili „vláček“, v jehož čele jsme se střídali… tedy až k poslední občerstvovačce. To jsme ztratili Libora. Pak jsme se začali vzdalovat Mirkovi. A na panelové cestě posléze já Standovi. Můj čas byl 4:13:39, Standa Jančář finišoval za 4:14:38 a Libor Svozil za 4:23:25.
Další zástupci MKS: Petr Škrabánek (3:24:33) celkový vítěz i první v kategorii, Stanislav Kováček (3:30:25) absolutně čtvrtý a první v kategorii, Lucie Kašparová (3:48:56) druhá v ženách i v kategorii.
Hlavní závod – Hlučínský půlmaraton – vyhráli také zástupci MKS: Jiří Pytlík (1:22:05) a Ondřej Dominik (1:24:27). Pátý a navíc první v kategorii byl Daniel Šindelek (1:25:55), sedmý a druhý v kategorii Marek Škapa (1:30:18). Jarda Hrabuška běžel za 1:51:10.
Na devítikilometrové trati jsme měli jediného účastníka, a to Věru Božovou, která ji zvádla v čase 52:05.

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..