Vyběhnete s děkanem 2017

Jedním z mnoha novějších závodů je i tato akce v Karviné, která ve středu napsala třetí díl své krátké historie. Jejím pořadatelem je Obchodně-podnikatelská fakulta Slezské univerzity za osobní účastí pana děkana. Proti lonsku došlo k menšímu prodloužení tratě na 5,5km. Po startu na Univerzitním náměstí v centru města se běží do lázenského parku v Darkově, poté do parku Boženy Němcové a cíl je na tzv. Lodičkách. Popularita akce stoupá, o tom svědčí zvyšující se počet účastníků. Letos poprvé byla překonaná hranice stovky, přesně 116 zájemců se postavilo na startovní čáru. Mezi nimi nechybělo ani několik fotbalistů místního prvoligového MFK včetně trenéra Jozefa Webera. Jen pro zajímavost hráči svého trenéra porazili o tři minuty.

V lonském roce jsem se stal celkovým vítězem a tak mojí poviností bylo pokusit se o obhajobu. Letos však kromě kvantity vzrostla i kvalita startovního pole. Po 1km se na čele osamostatnila trojice David Flaša, Stanislav Záleský a já. Asi na 3km odpadl David a zůstali jsme ve dvojici. Pro rozhodující nástup jsem si vybral stejné místo jako vloni. U letního kina nacelý km před cílem jsem zrychlil a soupeř nezareagoval. Cílovou pásku jsem protal v čase 18:55 s nákokem 12 sek. před Záleským. Výborným finišem se na třetí místo propracoval Vojta Gruchala. Druhým naším zástupcem byl Jirka Kruliš, který časem 28:35 obsadil 64. místo celkově.

Na závodě je poznat, že je výrazně dotován. Za pouhých 50Kč startovného dostane každý medaili, občerstvení, převezou Vám věci do cíle, díky čipům je vyhlášení hned po doběhu posledního běžce a následuje after-párty s živou kapelou. Letos navíc poprvé vyšlo i počasí, takže vše dopadlo na jedničku. Příští rok se určitě přijedu pokusit o vítězný hattrick.