Letní RUNdál

Seriál čtyř běžeckých závodů RUNdál 2018, konaných vždy v daném ročním období, měl v sobotu své pokračování letním závodem. Tentokrát byl start a také veškeré zázemí na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě – Zábřehu. Trať měřila přibližně 4,8 km, začátek obstaralo jedno kolo na atletickém oválu a pak se pokračovalo směrem k řece Odře, kde následovala smyčka a vracelo se po stejné trati zpět. Cíl byl opět na atletické dráze, což dodalo finišujícím závodníkům tu správnou stylovost. Jak je již zvykem, startují ženy a muži zvlášť a obě startovní pole vedl na kole jako zkušený předjezdec náš Honza Fousek.

V 11 hodin pole 74 dívek a žen vyběhlo na trať, aby po 18 minutách a 11 sekundách jako první a zcela suverénně proběhla cílem Kateřina Bluchová (SSK Vítkovice). Jako druhá závodnice se na dráze objevila Lucie Kalafutová (Atletický oddíl Rožnov pod Radhoštěm) 19:36 a třetí místo získala Lucie Peterková (Havířov) 19:53 min. Náš oddíl měl ve startovním poli tři zástupkyně: Jana Dominiková 21:22 a 2. místo v kategorii, Jana Kilarová 22:20 a 3. místo v kategorii a Martina Metzová 25:09 min.

Muži se vydali na start hodinu po ženách a bylo jich o 7 více než něžnějšího pohlaví. Boj o přední příčky byl vyrovnanější, přesto roli favorita splnil Matouš Vrzala (SSK Vítkovice), který zvítězil v čase 15:37 min. Druhý s nevelkým odstupem skončil náš Ondřej Dominik 15:42 a třetí 13 sekund nazpět Marek Tretera (Atletický oddíl Rožnov pod Radhoštěm). Naši chlapi: Marek Škapa 16:03 a 2. místo v kategorii, Ivan Karas 18:39 a Václav Procházka 23:35 a 3. místo v kategorii.

Podzimní RUNdál bude na programu poslední zářijovou sobotu a celá série bude zakončena zimním závodem v sobotu 8. prosince.