Hasičský Velikonoční běh Jilešovicemi

Máme tady duben a s ním i aprílové počasí, které nás na Hasičském Velikonočním běhu, konajícím se 8. 4. 2023 v Jilešovicích, šetřilo. Bylo sice zataženo, ale déšť se nám vyhýbal. Asi neměl chuť s námi závodit.

Při příjezdu do Jilešovic se již všude mihotali rozklusávající se běžci a u registrací opozdilci jako jsem byla já. Nezbývalo moc času na protažení a za pár minut už se všech 79 běžců setkalo v hloučku u startovní a zároveň cílové čáry. Mezi nimi se proplétalo 14 běžců klubu MK Seitl Ostrava. Proběhlo klasické hlášení o trase a bylo odstartováno.

Vybíhali jsme, jak tomu při závodech v Jilešovicích obvykle bývá, směrem do Kozmic, poté zpět po cyklostezce k Penzionu Kamenec v Jilešovicích a před mostem přes řeku Opavu se trasa stočila vlevo podél břehu až na most do Děhylova a zpět po druhém břehu řeky až k Penzionu. V cíli nás čekal čaj, koblížek při odevzdání startovního čísla a v teplém úkrytu Restaurace Kamenec gulášovka a sklenka alko či nealko nápoje.

Celkovými vítězi závodu se stali na 1. místě Vojtěch Bližňák (Sokol Královské Vinohrady) 0:28:21, na 2. místě Matouš Vrzala (SSK Vítkovice) 0:30:15 a 3. Robert Antczak (Raciborz) 0:30:53.

Muži reprezentující MK Seitl byli Michal Buba 0:32:13, Markovi Škapovi 0:30:56 patřilo 1. místo v jeho kategorii, dalším běžcem ve stejné kategorii byl Tomáš Lipina 0:36:29. Petr Škrábánek 0:35:34 si doběhl pro 1. místo v kategorii a Roman Slowioczek 0:36:15 pro 2. místo ve stejné kategorii. Jiří Hrbáč 0:41:56, Jaroslav Hrabuška 0:42:13. 1. ve své kategorii doběhl Josef Smola 0:43:34 a 2. Alfons Vytisk 0:44:36.

Z žen doběhla 1. v kategorii Magdaléna Drastichová 0:36:21. Eva Tomaszewiczová 0:40:06 2. ve své kategorii, dále Romana Hyršová 0:41:32, Irena Skřipcová 0:48:53. 1. místo ve své kategorii získala Jana Kilarová 0:40:47.

Děkuji pořadatelům opět za pěkné zorganizování závodu a všeho kolem něj. A mé druhé díky patří Petru Škrábánkovi za letošní první decentní vyšlehání při jeho odchodu ze stupňů vítězů.