MČR v půlmaratonu

V Kostěnicích, nedaleko od Pardubic, proběhlo mistrovství České republiky v půlmaratonu mužů a žen. Z titulů se radovali Vít Pavlišta a Marcela Joglová.

Když jsem se dozvěděl, že MR v půl maratonu se poběží v Koštěnicích u Pardubic na okruhu 7 km, kde po 3,5 km se otáčelo kolem kuželu dvakrát, nevěděl jsem, co muhu čekat. Nicméně žijeme ve zvláštní době a vlastně jsme rádi, že se nějakých závodů vůbec můžeme účastnit.  

 

 

Po startu se běželo mírně do kopce, kde asi po 500 m byla občerstvovací stanice – pouze  tři malé stoly a na nich jen voda. U nich seděli dobrovolnicí – místní hasiči a  vlastně seděli a dívali se, jak probíhá závod, jen dva plnili kelímky s vodou a nestačili. O kousek dál se běželo kolem prasečárny, kde byl opravdu velký smrad. Zde byla otáčka. Můj názor je, že sice doba není pro orgánizátory jednoduchá, nicméně častá argumentace proč se něco neudělá je – „protože korona“….

Z naších doběhla Petra mezi ženami na 4. místě v dobrém čase 1:17:58 hod. Hned za ní doběhl Dominik Ondřej 1:18:34, Věncek Tomáš 1:21:59, Valošek Miroslav 1:38:57,  další náš Ivo Šťastný se dva dny před závodem zranil takže nestartoval. Měl to být jeho první závod za náš klub.  Iva Kondasová si zaběhla osobní rekord 1:44:40 a Iva Pachtová 1:45:55 hod.  

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..