Jakubův lesní běh Důlnákem Vratimov

Jeden z nejstarších závodů na Ostravsku se každoročně koná ve Vratimově. V lese Důlnák se již po třicátéčtvté sešli milovníci běhu, aby se proběhli jarní přírodou. I když letos počasí spíše připomínalo hluboký podzim. Teplota jen kousek nad bodem mrazu, studený vítr a bylo jen otázkou času, kdy začně sněžit (přišlo až v noci po závodě). Vzhledem k tomu, že tento závod je zcela přírodní záležitostí, tj. bez šaten, sprch apod. tak bylo jasné, že účastnický rekord tentokrát překonán nebude. Nakonec se ale prezentoval k vzhledem k podmínkám velice slušný počet 95 vytrvalců. Čekali je dva okruhy, každý jiný, po asfaltu i lesních cestách o délce necelých 8 km.

Závod se započítával do Frýdecko-Místecké velké ceny a proto se na start postavila i početná výprava ze Slezanu F-M. Vítězem se stal Jan Tesarčík v čase 26:07. Hned za ním na výborném druhém místě doběhl náš Honza Fousek (26:39). Druhým naším zástupcem v A byl Tomáš Janošek, kterému čas 30:58 stačil na 14.místo. V kat. B nenašel soupeře Marek Škapa a časem 28:14 docela snadno vyhrál. Dalibor Červenka doběhl za 33:36 na 15.místě. Na bedně jsme skončili i v C zásluhou Romana Slowioczka, který časem 31:17 skončil druhý. Láda Březina byl za 35:06 pátý. Další prvenství pak získal Vašek Procházka v E (41:37). Jen pro úplnost v ženách vyhrála Aneta Chlebíková z Jablůnkova časem 28:51.

Závěrem je třeba poděkovat Zdenku Feiglovi a také Lence Galbové, kteří obětavě udržují tradici tohoto závodů. Proto je trochu škoda, že například z našeho velmi početného oddílů nebylo více účastníků.

Marek Škapa

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..