Opavská míle

Centrem slezské metropole se ve středu běžci prohnali již popáté. Úderem 18. hodiny se z Olomoucké ulice naproti Slezské nemocnice dal do pohybu had závodníků a v cíli na Horním náměstí jich bylo registrováno celkem 917. Startovního výstřelu se letos chopil bývalý vynikající diskař, olympijský medailista a mistr světa Imrich Bugár. Na náměstí, jak už bývá zvykem, celou akci moderoval zkušený sportovní komentátor Štěpán Škorpil. V cíli tak přivítal prvního muže Jana Friše (TJ Dukla Praha) v čase 4:05 min. a nejrychlejší ženu Simonu Vrzalovou (SSK Vítkovice), která časem 4:29 zaběhla nový ženský traťový rekord.

My jsme měli v Opavě nepočetné, ale o to úspěšnější zastoupení. Předávání cen se chopili mimo jiné již zmiňovaný Imrich Bugár a také opavský rodák, mistr Evropy Jakub Holuša, kterého letos na start nepustila bolavá achilovka.  A tito úspěšní reprezentanti tak mohli blahopřát ke 2. místu ve věkové kategorii Ondřeji Dominikovi, který míli zaběhl za 4:57 min. Ještě výše vystoupala jeho žena Jana Dominiková, jenž výkonem 6:19 nenašla ve své kategorii přemožitelku. Těsně za stupni vítězů skončil v kategorii 4. Marek Škapa 5:15 min.

I když se členové našeho oddílu převážně zaměřují na daleko delší závodní distance, výlet na tento závod se vyplatí. Startovné je oproti jiným komerčním běhům přijatelné, zázemí více než dostačující a divácká kulisa výborná. Tahle sportovní akce má jistě své opodstatnění.

Výsledky: http://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/1005

Fotografie: https://jiw.rajce.idnes.cz/Opavska_mile_2017/

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..