Naši na závodech

Letní kopečková

V neděli se letos podruhé a naposledy sešli běžci v Havířově u malé Jamajky pod Letním kinem, aby se vydali zdolat sedm Datyňských kopečků. Nejlépe si s nimi poradil náš Marek Škapa a stal se absolutním vítězem. Trať dlouhou cca 12,8 km zvládl za 53:23 minut. Cekově čtvrtý, ale první ve své věkové kategorii doběhl v čase 55:20 Petr Škrabánek. Dalšími reprezentanti našeho oddílu byli Roman Slowioczek 59:32 a 3. místo v kategorii, Tomáš Lipina 1:04:56, Jana Kilarová 1:11:17 a 2. místo v kategorii, Alfons Vytisk 1:15:26 a 1. místo v kategorii, Josef Smola 1:21:51 a 3. místo v kategorii.

Běh pod Slunečnou

Ve středu v Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje se v Moravském Berouně konal 13. ročník Běhu pod Slunečnou. Na muže do 60 let čekala trať dlouhá cca 10 km, dříve narození muži a ženy běželi kilometrů sedm. Pro první místo ve své kategorii si v čase 42:40 doběhl Marek Škapa. Michal Buba zvládl trať za 44:33 minut. Na kratší distanci si 1. místo v kategorii vyběhl časem 40:45 Alfons Vytisk.