Ohlédnutí za Memoriálem Františka Ohery 19.2.2022

Zatím neznám běžce, který by rád běhal ve větru. Na letošním memoriálu Františka Ohery, který se konal v sobotu 19.2.2022 a tradičně odstartoval Moravskoslezský běžecký pohár, se větru vyhnout nedalo. Vykompenzovat se nám to snažila krásně slunečná obloha a perfektní terén.
Zázemí běžcům nabídla Hospoda Na hřišti vzdálená kousek od startu a cíle závodu nacházejícího se v zatáčce u Třebovického Mlýna. Pro závodníky byla připravena trasa čtvrtmaratonu, půlmaratonu a maratonu.
V 10 hodin odstartoval závod starosta Třebovic. Hned během prvního okruhu se 111 běžců rozprostřelo po trati. Na tomto okruhovém závodě se mi líbí jak se ostatní běžci, kteří necílí na stupně vítězů a zvládají sledovat okolní svět podporují, když se míjí. Já osobně jsem si tentokrát pro tento závod nemohla vybrat lepšího sparing partnera než Jirku, díky kterému si dovoluji říct, že jsem závod zvládla absolvovat až do konce. Věřím, že téměř každý běžec někdy zažil situaci, kdy to opravdu nešlo a v tu chvíli podle mě není nic lepšího, než mít poblíž někoho kdo vás dokáže nakopnout a doslova ukecat k dokončení závodu.
Vítězové jednotlivých závodů, a v případě maratonu i kategorií, byli vyhlášeni průběžně v bezvětrném útočišti Hospody na Hřišti, kde všechny závodníky čekaly moc dobré polévky, nápoj a vlídné úsměvy organizátorů, kterým bych ráda poděkovala za jejich ochotu starat se o nás.
Čtvrtmaraton absolvoval Miloslav Nosek s časem 47:24 a umístil se tím mezi muži celkově na třetím místě.
Půlmaraton běžely čtyři ženy v barvách našeho klubu. Magdaléna Drastichová 1:31:09 obsadila první místo, jako třetí doběhla Eva Tomaszewiczová 1:45:17, dále Iva Kondasová 1:48:47 a Irena Koczyová 2:03:59. Účast mužů byla hojnější. Ondřej Dominik 1:22:46, Marek Škapa 1:31:03, Josef Šlahař 1:35:58, Petr Jorníček 1:39:51, Otmar Pospíšil 1:40:10, Petr Milfait 1:48:48, Radomír Doležel 1:57:51, Jiří Stolár 2:03:59, Josef Smola 2:06:22.
Maraton byl rozdělen na jednu ženskou a čtyři mužské kategorie. Ženy prezentovala Iva Pachtová 3:48:35. Na 1. místě ve své kategorii se umístil Libor Svozil 3:46:32, ve stejné kategorii doběhli Radek Luksza 4:09:43 a Stanislav Jančář 4:54:38. Alfons Vytisk 4:23:20 si doběhl pro 2. místo ve své kategorii.
Výhra nad sebou samým dokáže být lepší, než vítězství v závodě.