MČR veteránů v hale

V sobotu 12.3.2022 se několik členů našeho klubu vydalo na Mistrovství České republiky veteránů muži a ženy do atletické haly Ostravy Vítkovice. Někteří halové závody již znali. Pro ostatní to byla jejich premiéra, stejně jako pro mě.

1.
Kam jít, kdy se přezout, kde jsou šatny, kde je prezentace, kdy a kde se můžu rozklusat, protáhnout, vyzkoušet si startování z bloku, jak je to se startovními čísly. Hodně otázek mi cestou na závody lítalo hlavou. Asi stejně jako Milanovi, který mi dělal na závod a ze závodu řidiče, a posléze mi radil co vůbec dělat s bloky.

Po prezentaci a převlečení jsem hned našla další členy naší osádky spolu s Ottou a Jirkou Brožem na tribuně. Peťa s Kačkou už se pomalu chystaly na závod na 3000m. Tím se odstartovala naše účast. Čím více se blížil můj závod, tím jsem byla klasicky nervóznější. Všichni jsme si fandili, ohlašovali si během závodů časy okruhů a bedlivě sledovali zkušenější závodníky z jiných klubů, abychom pochytili co nejvíce se dá.

Člověk by nevěřil, jak dokáže závod na „jen“ 60 m, 200m a 400m unavit. Hodně. Oproti ostatním běžkyním jsem byla pomalá. Avšak spokojená se svým nováčkovským výkonem s myšlenkou, že jsem do toho dala co jsem mohla. A příště do toho dám více, protože už budu vědět jak na to, díky mému kamarádovi, který o mém „sprintu“ výstižně prohlásil:
1. Špatně bloky.
2. Dýcháš. Na 60m se nedýchá.
3. Běžíš. Nesprintuješ.
4. Chybí úplně dynamický odraz.
Takže hurá koupit školní bloky, nedýchat, na tramvaj a autobus se zpožděním, ať můžu při dobíhání trénovat sprinty, a odrazem přeskakovat spadlé stromy v lese.

To nejlepší přišlo na konec. 4 týmy, 4 běžci, 4x200m a kolík. Ano, štafety. Jak to říct stručně. Znáte ten pocit, když na první hodině v tanečních začne hrát hudba, vy se zmateně pohybujete po parketu, pořádně nevíte co máte dělat? A teď si představte, že vám k tomu někdo hodí do ruky žonglovací kuželku. Mám ty naše štafety stále před očima.
Odstartovali je Mirek se svěží Evkou, kteří vyletěli z bloků jako střely. Při první předávce byli naši závodníci blízko u sebe a trochu se zpomalilo předávání kolíků. Při druhé předávce už došlo ke kontaktu tělo na tělo, když se nám člen mužské štafety trochu zapomněl v předávkovém území a byl na chvíli obklíčen z obou stran. Vypadalo to, že se z téhle svízelné situace snažil dostat odstrčením Kačky a podkopnutím mých nohou. No kreace to byla nádherná. Jako poslední nastoupili Peťa s Milanem, kteří se snažili z posledního kola vyždímat co to šlo.
Naši stateční muži se umístil ve štafetách na 3. místě.

Nakonec jsme se všichni společně vydali na zaslouženou večeři do restaurace Puls hned vedle atletické haly. Vyhlašování vítězů jednotlivých závodů probíhalo průběžně přímo v hale. Finální vyhlašování pak proběhlo v restauraci Puls.

Děkuji moc organizátorům těchto závodů za jejich práci a ochotu pomoci se vším co přišlo.