Kobeřická dvacítka

Závody v Kobeřicích mají své specifika, kterými se odlišují od ostatních závodů. Dva z nich, podzimní půlmaraton a Kobeřická 20, startují v neděli v 9 hodin. Takhle brzo se tradičně téměř nikde v okolí nezávodí. Dalším specifikem je lidové startovné. Když jsme před osmou přijížděli na parkoviště na kobeřické fotbalové hřiště, byli jsme teprve druhým automobilem, které tam parkovalo. Hned jsme začali v autě vést diskusi, že tady je startovné 30,-Kč, tady moc lidí nebude 😊. A je to tak. Pokud není registrace minimálně za 500, součástí není účastnická medaile, tak to smrdí něčím podezřelým 😊. Nakonec se na všech třech tratích (20, 10 a 6 km) sešlo celkem 108 závodníku.

Na hlavní trať, která vede místními vesnicemi a měří 19,7 km, se vydalo celkem 79 vytrvalců. Šlo již o 42. ročník. Hned od startu diktoval tempo náš Honza Fousek, kterého na kopci doběhl zkušený Tomáš Blaha z AK Asics Kroměříž, chopil se iniciativy a až do konce před sebe nikoho nepustil. Zvítězil v čase 1:11:22 hod. Honza bojoval snažil se stahovat Tomášův náskok, ale v cíli mu na něj chybělo 8 sekund. Třetí místo získal za 1:14:07 náš Patrik Pastor.

Mezi ženami si běžela pro vítězství hned od začátku Markéta Kašná (TJ Jäkl Karviná) a její čas v cíli byl 1:24:15 hod. Na druhém místě doběhla Martina Mazáčová (AKEZ Kopřivnice) 1:26:27 a třetí skončila místní závodnice Marie Vybíralová (AO Kobeřice) 1:29:54 hod.

V Kobeřicích jsme měli čistě mužské zastoupení. S trochou nadsázky by se dalo říci, že reprezentace MK Seitl Ostrava byla v neděli genderově nevyvážená 😊. Druhé místo v kategorii bral časem 1:16:31 Marek Škapa. Ondřej Dominik 1:17:21 a 2. místo v kategorii, Michal Buba 1:18:34 a 3. místo v kategorii, Dan Šindelek 1:20:32, Rostislav Marvan 1:26:06, Petr Škrabánek 1:27:34 a 1. místo v kategorii, Tomáš Lipina 1:35:02 a Josef Smola 1:52:35 a 2. místo v kategorii.

Na 10 km trati jsme měli dva zástupce: Alfons Vytisk 54:24 a Ladislav Dvorský 1:04:37.