Pozvánka na 35. ročník Vánočního krosu

V sobotu 17. prosince se v Areálu zdraví v Bělském lese koná již 35. ročník Vánočního krosu a memoriálu Drahomíra Gromotoviče a Bohumila Prauzka. Závodníci se mohou registrovat předem. Popis registrace je popsán v PROPOZICÍCH.

Všichni členové MK Seitl Ostrava mohou využít startovného zdarma. Musí však splnit dvě podmínky: přihlásit se na dotyčný závod předem a následně absolvovat závod v oddílovém dresu.

Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny

V sobotu 03. 12. 2022 se konal tradiční závod Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny. Jednalo se už o 52. ročník. Trasa byla dlouhá 5,7 km s převýšením 400 metrů a mezi 140 startujícími jsme měli čtyři naše zástupce. Nejlépe si vedl celkově sedmý Marek Škapa, který do cíle vyběhl v čase 29:07 minut. Ve své kategorii se umístil na 1. místě. Jan Fousek zvládl závod za 30:15 minut, Tomáš Lipina 35:45 a Danuše Škrdová 42:12 minut.

Mikulášský běh v Martinově

Nedělní ráno přivítala běžce v Martinově mlha, že by se dala krájet, jen Rákosníček ve startovním poli chyběl. Nechybělo však 46 sportovců, kteří se v 10 hodin vydali na 5 kilometrovou trať vstříc inverznímu počasí. Nikdo z běžců se neztratil, i když tentokrát taktika držet se závodníka před sebou byla omezena viditelností a ta byla opravdu mizerná.

Stejně jako 17. listopadu v Hrabové to byl souboj o vítězství Ondřeje Szkandery z SSK Vítkovic s naším borcem. Tentokrát s ním o prvenství až do konce bojoval Jan Benbenek a v cíli zaostal o necelé 3 vteřiny. Ondrův vítězný čas byl 17:48 minut. Třetí skončil se ztrátou 11 sekund Stanislav Záleský z regioRUN.cz.

Mezi ženami to byl taky tradiční souboj o první místo. Od začátku si jako šíp pro vítezství běžela Markéta Kašná z BK Ludgeřovice a v cíli byla za 19:41 minut. Druhá doběhla o 40 sekund později naše Magdaléna Drastichová, třetí místo pak časem 20:55 brala Hana Legerská z SSK Vítkovic.

Zástupců našeho oddílu bylo celkem 14, což dělalo téměř 1/3 startovního pole. Celkové čtvrtý skončil Ondřej Dominik 18:24 a bral 1. místo v kategorii. Hned za ním byl Marek Škapa 18:52 a 1. v kategorii, Daniel Šindelek 19:06 a 2. v kategorii, Roman Slowioczek 21:33 a 1. v kategorii, Petr Jorníček 22:17, Petr Milfait 22:44, Jarmila Gavlíková 23:40 a 1. v kategorii, Miroslav Valošek 24:16, Stanislav Sviták 24:28 a 1. v kategorii,  Radomír Doležel 25:38 a Josef Smola 28:25 a 2. v kategorii.

Ondra

Vánoční večírek 2022

Nejen během je náš klub živ 30. 11. 2022
 
Závody, společné i samostatné tréninky, podpora, strasti i slasti. O tom všem to je.
Jako členové našeho klubu se nejčastěji potkáváme na závodech a trénincích. Ale pořád jsme jenom lidé, kteří si chtějí i popovídat, ne jen funět do zad a předbíhat se. A proto jsme se sešli 30. 11. 2022 na Vánočním večírku, jež se konal v zázemí našem stadionu v Ostravě – Martinově. Byla to opět moc příjemná akce během které jsme, stejně jako loni, zvládli naplánovat události pro příští rok a uzavřít i nové výzvy.
 
Snad se nás příští rok sejde ještě více a budu moci lépe poznat i další běžce z klubu.
 
Iris

Segment Cup v Hlučíně

V sobotu 19. 11. se v Hlučíně konal Sgment Cup, závod na 9 km. Na start se postavilo 33 běžců a běžkyň a celkovým vítězem se stal náš Michal Buba. Jeho čas v cíli byl 35:31 minut. V závodě jsme měli ještě jednoho zástupce Jiřího Hrbáče, který časem 50:02 skončil 2. ve své věkové kategorii.

Vánoční večírek na našem stadionu

Ve středu 30.11. od 17 hodin pořádáme na našem stadionu v Ostravě – Martinově vánoční večírek. Svou účast, prosím, potvrďte na mail ottoseitl@seznam.cz. Sebou si doneste dobrou náladu, něco k dodržení pitného režimu a potěší také maličkost k zakousnutí :-).

Členové oddílu = startovné zdarma!!!

Náš oddíl bude do konce roku pořádat ještě 5 závodů:

04.12. – Mikulášský běh v Ostravě – Martinově

17.12. – Vánoční kros v Ostravě – Bělském lese

24.12. – Štědrodenní běh v Jilešovicích

26.12. – Štěpánský běh v Ostravě – Martinově

31.12. – Silvestrovský běh v Ostravě – Hrabové

Všichni členové MK Seitl Ostrava mohou využít startovného zdarma. Musí však splnit dvě podmínky: přihlásit se na dotyčný závod předem a následně absolvovat závod v oddílovém dresu.

Jak se přihlásit předem je popsáno v propozicích daného závodu, které jsou uvedené v naší termínovce.

Běh 17. listopadu

Pro sportovce z Ostravy a okolí je určitě nemálo pádných důvodu, aby v Den boje za svobodu a demokracii vyrazili do Hrabové na běžecký závod. Jeden z nich je třeba ten, že jde o přesně změřenou a rychlou silniční desítku a tak je to zřejmě poslední možnost si v končící sezóně zaběhnout kvalitní čas a třeba i překonat osobní rekord. Někdo zase ocení zázemí v místní Základní škole, kde jsou k dispozici jak šatny tak i sprchy. A v žádném případě nelze opomenout občerstvení po závodě. V cíli byl připravený teplý čaj. Opět bylo napečeno a to velmi chutně. Dokazoval to i fakt, že kdo zaváhal, neměl už co koštovat 😊. Každý běžec dostal pivko a mohl si vybrat, zda chce alkoholické či ochucené. Výborná byla dýňová polévka, která v tom pochmurném listopadovém počasí přišla opravdu vhod. A příjemným překvapením byl i stánek s kávou, který vábil běžce už v době prezentace. Za to vše díky především Láďovi s Martinou a všem, kteří jim s organizací pomáhali a nelze zapomenout na všechny sponzory, protože bez nich by všechny tyhle „vychytávky“ šly jen těžko zrealizovat.

Letos se startovní pistole chopil nový starosta Hrabové Milan Slíva a poslal tak na trať 137 natěšených závodníků. Do předu šli od startu papíroví favorité, ale už na otočce bylo zřejmé, které trio si to rozdá o vítězství. Nejlépe si rozložil síly mladík, čerstvě osmnáctiletý, z SSK Vítkovice Ondřej Szkandera, který byl v cíli za 35:34 minut. Stíhán byl naším Ondřejem Dominikem, jenž finišoval s 9 sekundovou ztrátou a třetí pak doběh v čase 35:58 Stanislav Záleský z regioRUN Havířov.

V ženách si doběhla pro vítezství v osobním rekordu, jenž má nyní hodnotu 40:28 minut, Markéta Kašná z BK Ludgeřovice. S druhým místem se musela spokojit naše Magdaléna Drastichová 40:55 a třetí skončila časem 43:29 Hana Fialová z Ostravy.

Jak je zvykem, my jsme měli ve startovním poli početné a úspěšné zastoupení. Jan Benbenek byl časem 36:34 náš druhý nejrychlejší  běžec, Marek Škapa bral za 36:38 1. místo v kategorii, Daniel Šindelek 38:44 a 3. místo v kategorii, Miloslav Nosek 40:30, Pavel Juřica 40:32, Petr Škrábánek 40:58 a 1. místo v kategorii, Roman Slowioczek 42:18 a 2. místo v kategorii, Petr Jorníček 43:00, Milan Ondrášek 43:15, Otmar Pospíšil 44:41, Eva Tomaszewiczová 45:01 a 2. místo v kategorii, Iva Kondasová 45:33, Iva Pachtová 47:26 a 3. místo v kategorii, Jana Kilarová 50:12, Josef Smola 51:56 a 1. místo v kategorii,Radomír Doležel 54:17 a Irena Skřipcová 56:44.

Proběhlo také vyhlášení Hrabovského poháru, do kterého se počítají tři závody: Kateřinský běh Hrabovou, Hrabovský půlmaraton a Běh 17. listopadu. Mužské stupně vítězů se stali kořistí běžců našeho oddílu v pořadí 1. Ondřej Dominik, 2. Marek Škapa a 3. Daniel Šindelek. Mezi ženami prvenství našim „běhnám“ sebrala Markéta Kašná z BK Lugeřovice a tak se s druhým a třetím místem musely spokojit Iva Pachtová a Jana Kilarová.

V Hrabové se uvidíme opět na konci roku na tradičním Silvestrovském běhu…

Ondra

Starobělské Lurdy 13.11.2022

Je libo koblížek a teplý čaj?

Dejte si Starobělské Lurdy

Starobělské Lurdy se už osmým rokem konaly v zalesněné části Staré Bělé v Ostravě. Den D letos připadl na sobotu 13.11.2022. Trasa závodu se nemění. I tak ale můžete každý rok pozorovat novinky. Opravená Studánka Matky Boží, značená Křížová cesta, zrekonstruovaný můstek přes potok. Počasí si s námi v době konání závodu často hraje, ale letos mu nebylo co vytknout. Les hrál krásnými podzimními barvami zdůrazněnými prosvítajícím sluncem. Den byl jako stvořený na běh.

Před mým startem jsem od běžeckých kolegů zjišťovala, zda si někde dávat pozor na rozbahněný terén nebo jiná úskalí. I když jsem vybíhala mezi posledními startujícími, nebylo se čeho bát. Trasa byla jako vždy dobře značená. V některých místech byli ještě hlídkující organizátoři. V cíli nás tradičně čekala odměna v podobě teplého čaje a koblížků. Někdo by si mohl říct, proč účastníci tohoto závodu očekávají v cíli odměnu, když zdolali „jen“ 3,2 km. Vzdálenost může leckoho zmást. Ale ti, kteří se už alespoň jednou do tohoto terénu vydali, vědí, že jim starobělské kopečky nedají nic zadarmo.

Na závod se letos přihlásilo a zdárně jej zvládlo 679 běžců, z toho 10 závodníků našeho klubu MK Seitl Ostrava.

Celkovými mužskými vítězi Starobělských Lurd byli na 1. místě Krišica Marek TJ Třinec 0:11:46, na 2. místě Vrzala Matouš SSK Vítkovice 0:12:02 a na 3. místě náš Dominik Ondřej MK Seitl Ostrava 0:12:45, který se s tímto pěkným výkonem umístil na 1. místě ve své kategorii.

Z žen byla 1. Štiglerová Sylvie USK Praha 0:13:22, 2. Krausová Dominiica SSK Vítkovice 0:13:35 a 3. Vikartovská Lucie SSK Vítkovice 0:13:59.

Dalšími běžci MK Seitl byli Ondrášek Milan 0:15:04, těsně za ním Nosek Miloslav 0:15:10, Kondasová Iva 0:16:58, 2. ve své kategorii Tomaszewiczová Eva 0:17:02, 1. ve své kategorii Smola Josef 0:18:37, na 2. místě ve své kategorii Miturová Radka 0:18:55, Běhunčíková Lenka 0:18:55, Skřipcová Irena 0:21:16.

Mezi dorostenci nás reprezentoval Tomasziewicz Sebastian 0:22:12.

Gratuluji všem k pěkným výsledkům a přeji krásné podzimní běhání.

Iris

Fotografie Lukáše Podoláka