Vánoční kros v novém termínu 29. 1. 2023

Odložený 35. ročník „Vánočního krosu“, který se měl uskutečnit 17. 12. 2022, se uskuteční v neděli 29. 1. 2023 v Bělském lese podle vydaných propozic. PŮVODNÍ PROPOZICE

Prezentace: od 09:00 do 09:50 v Kolibě

Start: v 10:00 před Kolibou

Předem registrovaní závodníci se již registrovat nemusí

Ostatní závodníci se registrují na e-mail: jiri.broz@atlas.cz nebo na tel: 605569340

Jiří Brož

Zimní běh Hlučín

Pětapadesát závodníků a jeden běžec se psem se postavili v neděli na start Zimního běhu, který se konal v Hlučíně. Na závodníky čekala náročná 10,4 km dlouhá trať. Vytrvalci se museli porvat nejen s kopečky, ale hlavně se sněhovou nadílkou, která se spustila během víkendu z nebe. Mezi muži se stal celkovým vítězem Martin Hořínek z SK Oceláci Ostrava, který do cíle doběhl v čase 46:44 minut. Mezi ženami kralovala v čase 52:48 minut místní Markéta Kašná, která závodí za TJ Jäkl Karviná. Náš Michal Buba bojoval o celkové prvenství, ale nakonec se musel spokojit se 3. místem, když do cíle doběhl za 47:10 minut. Petr Škrabánek obsadil časem 51:16 minut 1. místo ve své věkové kategorii a závodu se z našeho oddílu zúčastnil také Jiří Hrbáč 1:05:50 hod.

Trojka v hale

Ve čtvrtek se v ostravské atletické hale uskutečnil veřejný závod na 3000 metrů. Na start se postavilo 12 běžců mužského pohlaví a 15 závodnic pohlaví něžného. My jsme měli v závodě tři naše zástupce. Až v cílové rovince přišel o celkové prvenství Tomáš Věnsek, přesto se mohl radovat z pěkného času 09:54.65. Další dva naši závodníci doběhli v pořadí hned za Tomášem. Třetí skončil Jan Fousek, který si připsal výkon 09:57.87 a na čtvrtém místě finišoval v čase 10:30.76 Marek Škapa.

VÝSLEDKY

Memoriál Jaroslava Dubničky

Blížil se 19. ročník memoriálu zesnulého půlmaratonce Jaroslava Dubničky, jež má pro mnohé zvláštní význam. Pro některé je to například vzpomínka na zesnulého kamaráda a výborného půlmaratonce, pro mě výroční závod od mého prvního maratonu a těšil jsem se, až si jej budu moci znovu zaběhnout v hezkých Třebovicích v blízkosti přátel a známých z nichž jsem některé už nějakou dobu neviděl. Je to jedna z věcí, kterou mám na memoriálech Jaroslava Dubničky a Františka Ohery rád. Nezažil jsem na nich úplnou, přílišně soupeřivou atmosféru, jako na některých jiných závodech a letos tomu nebylo jinak. Již v šatně byly vidět úsměvy na tváři a nebylo to kvůli tomu, že byla společná pro obě pohlaví.

 

Rozklus a abecedu jsem měl sám svou, ale v době, kdy jsme se začali pomalu řadit u startu, byť jsem přemýšlel nad tím, co mě osobně čeká, jsem si v blízkosti přátel a známých nemohl pomoci a představit si, jaké je to asi pro ně. Cíle v životě lidí jsou různé. Líbilo se mi, když jsem slyšel Jardu Máčalu mluvit o tom, že se chce znovu rozběhat a zkusí půlku na memoriálu Ohery.

 

Po hezkém proslovu starosty Třebovic o tom, že běh není jen o časech, ale i o svobodě, kterou přináší, jsme vyrazili. Od začátku jsem do toho šel s tím, že se pokusím o to, co se mi v Amsterdamu, ani na Ostravském maratonu nepodařilo – maraton pod 3:10. Ani jsem v to asi nevěřil, ale v hlavě mi leželo takové to „co kdyby“.

 

Počasí bylo parádní a Třebovické pole a lesík pod paprsky slunce mírně zářily a mohli jsme si běh pak lépe užít. Přesto jsem ale s tím svým bojoval. Nešlo to lehce a k tomu jsem věděl, že na té trati ještě nějakou dobu budu. Ta osvětlená příroda a potkávání lidí, které mám rád na okruzích tratě mi však pomohly přesměrovat soustředění zpět na to, co leží přede mnou.

 

A nebyl jsem jediný, kdo takové lidi potkával. Na tento memoriál někteří běžci chodí pravidelně a znají se celá léta. Zdravili se na okruzích navzájem, jak tomu není na jiných závodech zvykem. Každý to asi vnímá jinak, ale strašně mi pomáhalo povzbuzování, které jsem dostal Kačky Šeděnkové, Radka Lukszi a dalších, když jsme se potkávali na různých okruzích. Na první pohled se to zdá jako malé gesto, ale potěší jako kterékoli velké.

 

Téměř po celou délku závodu byli snad jen 20-30 vteřin za mnou borci Martin Mička a Alexandr Borovec. Drželi stabilní tempo a zdálo se, že krize a zeď s nimi jen tak nezacloumá. Nejednou jsem se bál, že souboj s nimi prohraji. Bylo to až ke konci, kdy jsem mezeru mezi námi zvětšil.

 

Když jsem totiž vesele vybíhal na svůj poslední okruh, který mám „za odměnu“ a můžu si odpočinout, Petra Pastorová přestala běžet svým tréninkovým tempem, zjevila se poblíž a s válečným výrazem mi řekla, že na maratonu se neodpočívá, zejména ne na konci. Tři čtvrtiny posledního okruhu se mě tedy chopila ve vší trenérské ráznosti a ze mě se stal neodpočívající maratonec.

 

To se ale po doběhu do cíle už změnilo, krátce poté, když jsem vstřebal svůj čas, který jsem nedokázal a možná ještě ani nedokážu pochopit, že jsem zvládl a já jsem měl prostor si odpočinout a obdivovat starou gardu jako Romana Slowioczka ročníku 1959, jež byl zklamaný, že to nedal pod 4 hodiny, ale zároveň odhodlaný začít více běhat a napravit to. Když tohle člověka neinspiruje, tak už nevím, co by mohlo.

 

Po sdílení piva s Ottou a Péťou přišlo vyhlášení a poté jsem měl prostor spěchat na oslavu babiččiných 80tých let.

 

Tady jsou ti naši borci 🙂

 

Čtvrtka:

Vytisk Alfons (1:02:27,7)

Máčala Jaroslav (1:33:19,0) – Tebe ať vidím na té půlce na Oherovi. Všechno se dá rozběhat 😉

 

Půlka:

Benbenek Jan (1:22:30,9) – Ten nám jí vyhrál absolutně.

Šeděnková Kateřina (1:36:43,9) – Která si poté nezávodně přidala dva okruhy navíc. Druhá žena. Gratuluji!

Lipina Tomáš (1:43:17,1)

Hyršová Romana (1:50:14,9) – Třetí žena. Gratuluji!

Smola Josef (2:11:46,3)

 

Maraton:

Pastorová Petra (3:08:45,1) – Absolutní vítězka

Nosek Miloslav (3:09:03,3) – 1. místo muži

Juřica Pavel (3:24:31,7) – 3. místo muži do 45 let

Slowioczek Roman (4:04:12,2) – 2. místo muži 56 – 65 let

Luksza Radek (4:16:05,6)

Svozil Libor (4:45:11,0)

 

Míla

Veřejný závod na 3000m v Atletické hale v Ostravě Zábřehu

Jedinečná příležitost vyzkoušet si dráhu v ostravské hale

Závod pro registrované i hobby běžce ve čtvrtek 19. 1. 2023

Startovné: 200,- (řádně přihlášení přes web atletika.cz nebo mailem), na místě za 300,-

Přihlášky: mailem do středy 18.1. do 19:00 hod. na gimany@seznam.cz nebo na místě za zvýšené startovné.

Formát přihlášky: jméno, příjmení, oddíl, celé datum narození, predikovaný výkon kvůli zařazení do běhu.

Prezentace: do 18:00 hod.

Start: 18:30 hod. (při větším počtu budou 2 běhy – do 12 minut a nad 12 minut) start druhého (pomalejšího) běhu v 18:45.

Zimní běh Kobeřicemi

Již po 34 se v Kobeřicích konal Zimní běh. Na muže tradičně čekaly dva 4,7 km dlouhé okruhy, ženy běžely jen jeden. Mezi muži s přehledem zvítězil v čase 31:36 Roberto Dimiccoli a ženy ovládla naše Petra Pastorová 18:15 min. Celkově druhý doběhl náš Michal Buba. Jeho výkon v cíli byl 35:34 min. Dále z našeho oddílu startovali Petr Jorníček 41:34 a Josef Smola 51:02, který skončil na 2. místě ve své kategorii.

První česko-slovenští maratonci v roce 2023 byli opět i z MK Seitl!

Jak na Nový rok, tak po celý rok! Příjemnou povinností i tradicí se stalo podřídit 31. prosince
tomu, že se 1. ledna poběží maraton. V mém případě už poosmé za sebou, byť tentokrát přišla
změna – nejelo se do Polska, nýbrž na Slovensko.

Rozhodnutí předcházelo bedlivé sledování předpovědi počasí, které pro Žilinu slibovalo sice
o pár stupňů méně, než pro Chorzów (nicméně stále nad nulou i bez sraček padajících z nebe
a znečišťujících běžeckou trať), ale zato slabší vítr.

Hamburg maraton se běžel po jižní straně přehrady (Vodného diela), šestkrát tam a zpět po tři
a půl kilometru plus jeden náběh k hrázi. Při odjezdu z Ostravy teploměr ukázal deset stupňů, v Žilině dva, ale postupně se oteplovalo a nefučelo.

Účastníků se sešlo docela dost, z Česka však jen já a Libor Svozil. Všech šest kol s celkem 42
195 metry Novoročného MŠ Hamburgu 12/1 nás absolvovalo osm. A znovu jsme byli prvními
česko-slovenskými maratonci v novém roce 2023.

Na mém výsledku stopadesátého maratonu – v Žilině jsem byl třetí v pořadí za 4:18:02 – se
ovšem podepsal silvestrovský výšlap z Krásné na Lysou horu a hlavně sestup po ledovce do
Papežova. Libor tentokrát finišoval v čase 5:06:44.

Radek

38. ročník Silvestrovského běhu na 10 km v Karviné

Poslední den roku 2022 jsme nemohli oslavit jinak než během. Počasí nenaznačovalo ani trochu, že je prosinec. Sluníčko hřálo a dodávalo nám energii. Tu jsme potřebovali v kopečkách, které nás na desetikilometrové trati Karvinou čekaly. V cíli jsme si mohli dopřát skvělou polévku, čaj s rumem, cukroví a jiné dobroty. Byl to moc příjemný způsob zakončení roku.

Protože se jednalo o poslední závod Moravskoslezského běžeckého poháru, o první místa v něm přišla zabojovat Markéta Kašná a Magda Drastichová. Jako první z žen přetla cílovou pásku Petra Pastorová (MK Seit Ostrava) 40:00.96, druhá Markéta Kašná (TJ Jakl Karviná) 40:54.18 a třetí Magdaléna Drastichová (MK Seitl Ostrava) 41:30.94. Z mužů byl nejrychlejší a stal se absolutním vítězem Adam Szymanik (Atletika Havířov) 34:54.94, druhý Filip Ciencala (TJ TŽ Třinec) 35:52.64 a třetí Dominik Gawlas (TJ TŽ Trinec) 36:21.89.

Výsledky našich: Patrik Pastor 37:08.13, Dan Šindelek 40:44.27 a 1. místo v kategorii, Milan Ondrášek 42:19.80, Kateřina Šeděnková 44:24.17 a Eva Tomaszewiczová 47:10.47.

Gratulujeme vítězům a všem běžcům přejeme úspěšný rok 2023 jak v osobním životě, pracovním, tak v tom běžeckém.

Eva

SEITLPÁRTY 2023

Opět po roce pořádáme společenský večírek. Tradiční SEITLPÁRTY se uskuteční v pátek 27.  1.  2023. Jestli máte rádi hudbu, tanec a dobrou zábavu, přijďte se pobavit. Sejdeme se opět v Menze Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě. Začátek párty je v 19 hodin.

VSTUPNÉ:  550,- Kč (v ceně vstupného je večeře a živá hudba)

Přihlášky do 20. 1. 2023

K tanci i poslechu hraje „živá“ hudba. Uvítáme malý dárek do tomboly.

Pozvěte také své přátelé a známé.  Nahlaste (telefonicky, e-mailem) počet vstupenek.

Kontakt: tel +420 792 304 296, e-mail ottoseitl@seznam.cz 

Srdečně zvou a těší se na Vás pořadatelé.