29. Johannesbad Thermen-Marathon in Bad Füssing

Bad Füssing  je 600 km od Ostravy a my jsme tam v sobotu vyrazili na maraton. Přespali jsme 20 km od místa startu a v neděli ráno jsme se vydali na start, kde si Petra a Patrik vyzvedli číslo a šli se rozcvičit na závod, Petra maraton a Patrik půlmaraton.

Na start maratonu se postavilo 183 maratonců, z toho 148 mužů a 35 žen. V mužích měl vítěz 2:28:02 hod. V ženách vyhrála naše Petra časem 2:49:55 hod a  na druhém místě doběhla o 2:14 min později Němka. Takže Petra musela makat, i když od startu vedla. Jenom škoda, že cely závod foukal silný a studený vítr, jinak by mohla zaběhnout lepší čas. Petra se připravuje na 23. 3., kdy v Plzni poběží MČR na 100 km. Hlavním letošním cílem bude opět Indie, kde se 7. 12. uskuteční MS na 100 km.
 
Na půlmaratonu vyběhlo 401 mužů a 157 žen. Zvítězil Němec časem 1:06:22 hod. Patrik zaběhl 1:18:39 hod. a skončil druhý v kategorií. Patrikovi ovšem v závěru došly síly.  V ženách vyhrála taky domácí závodnice časem 1:18:47 hod.
 
V závodě na 10 km doběhli první tři muži pod 30 min. Vítěz 29:28 min. Celkem v závodě na 10km běželo 385 mužů a 208 žen. A v ženách zvítězila závodnice za 31:54 min.
 
Po závodě jsme využili termální lázně, vstup byl pro všechny závodníky zdarma. 
 
Otta
 

SEITLPÁRTY 2024

Po roce tady máme opět období plesů a ani náš klub nezahálí. Tradiční SEITLPÁRTY se uskuteční v pátek 23. 2. 2024 v Menze Vysoké školy báňské v Ostravě – Porubě od 16:30 do 24:00 hodin. Musíme končit do půlnoci, proto přijďte na čas. 

Máte rádi hudbu, tanec a dobrou zábavu? Pak neváhejte a pojďte si s námi užít veselý večer.
 
Vstupné: 600,- Kč
V ceně vstupného je i večeře:
Varianta 1 – Kuřecí Supreme s hráškovým pyré a vařené brambory
Varianta 2 – Krémové zeleninové rizoto sypané sýrem grano padano
 
K tanci bude hrát živá hudba. Uvítáme malý dárek do tomboly.
Pozvěte také své přátelé a známé. Prosíme, předběžně nahlaste na e-mail ottoseitl@seznam.cz o kolik vstupenek máte zájem. Do přihlášky uveďte o kterou večeři máte zájem (varianta 1 nebo varianta 2). Přihlásit se je možno do 20. 2. 2024.
 
Platbu za vstupenky pošlete na č. účtu: 2400895455/2010. Do poznámky napište ples + jméno.
 
Srdečně zvou a těší se na Vás pořadatelé.

Byla spuštěna registrace na OSTRAVA CITY MARATHON

Ostrava City Marathon, který se koná 8. září 2024, spustil svou registraci. Nejvýhodnější startovné lze pořídit do 28. února viz PROPOZICE.

Všichni členové MK Seitl Ostrava, kteří mají zaplacené členské příspěvky za rok 2023 a 2024, mají při registraci slevu na startovném 50% z celkové částky a to na všech tratích.

Pro registraci na závod použijte tento odkaz: REGISTRACE

Společný výšlap na Lysou horu

Sobota 27. 1. 2024.
Sraz nádraží Ostrava střed.
Odjezd vlaku OS 3106 v 7:32 směr Frýdek-Místek.
Přestup ve Frýdku-Místku na BUS 318 směr Visalaje.
Můžete přistoupit kdekoliv po cestě, pokud nejste z Ostravy

Více informací v události na našem facebooku: odkaz

Běžecké soustředění MK Seitl

První běžecké soustředění roku 2024 s MK Seitl Ostrava pod vedením trenérky Petry Pastorové je za námi. I přes nepřízeň počasí jsme v sobotu 6. 1. 2024 dosáhli společně plnoletosti v počtu 18ti běžců, z nichž někteří se během dne prostřídali. Soustředění se konalo na stadionu MK Seitl Ostrava, Ostrava-Martinov, Provozní 3177, GPS: 49.8461028N, 18.1916222E. Na konci dne byli mnozí účastníci značně unaveni. Odměnou jim byl dobrý pocit, posezení u občerstvení a sauna.

Program byl následující:

Dopolední běžecký trénink – rozcvička, rozklus, abeceda, rovinky, kopce, výklus.

Společný oběd v nedaleké restauraci.

Odpolední fáze – kruhový trénink spojený s finálním výklusem.

Zázemí stadionu bylo plně připraveno:

Vytopená šatna, teplá i studená sprcha, klubovna, vyhřátá sauna.

Trénink jsme zakončili v klubovně na stadionu u šálku čaje o páté a pár dobrot.

V tomto roce můžete očekávat další soustředění, na kterých rádi přivítáme nejen členy či příznivce našeho klubu, ale i nováčky, kteří si chtějí vyzkoušet týmový trénink.

Děkuji všem zúčastněným za perfektní den.

Iris 

Zimní běh Kobeřicemi

Zima v celé své kráse se těšila na běžce Zimního běhu Kobeřicemi. Psala se neděle 7. 1. 2024. Teplota na bodě mrazu, vítr a sníh, který štípal do tváře. I tak se na start závodu postavilo 80 běžců.

Pro ženy a muže byl připraven okruh délky 4,7 km, pro muže vytrvalce pak dva okruhy o délce 9,4 km. V 10:00 hod. bylo odstartováno a všichni jsme se vydali na klouzavou cestu skrz Kobeřice. Terén Kobeřických závodů není žádná rovinka a může Vám dát trochu zabrat. Ovšem poslední úsek vám vše vynahradí, když běžíte do cílové rovinky z kopečka dolů. Trasa byla dobře označena a na mnohých rozcestích byli připraveni členové hasičského sboru zastavující projíždějící auta.

V cíli byl jako vždy připraven teplý čaj a všichni závodníci mohli využít zahřátých zázemí šaten a baru na hřišti.

Trocha z osobního soudku.

Můj první závod v tomto roce mi hned přinesl nové zážitky. Po sobotním soustředění našeho klubu MK Seitl jsem byla příjemně rozlámaná. V neděli ráno jsem se probudila půl hodiny před nastaveným budíkem. I tak jsem se převalovala v posteli a přemýšlela, zda vyrazit na závod i v tomhle počasí. Odbyla 9. hodina a já si řekla: „půjdu do toho“. Poprvé takto na poslední chvíli. Nebyl už čas na snídani. Poprvé tedy i s prázdným žaludkem. Škrábání auta zabralo trochu času. Vyjíždím v 9:20 a je mi jasné, že na závod přijedu tak v 9:55. Start byl v 10:00 hod. Naštěstí jsem nebyla jediným opozdilcem. Stihla jsem start a zvládla i doběhnout do cíle bez úrazu. Konec dobrý, všechno dobré.

A jak to dopadlo?

Kondiční běh mužů na 4,7 km vyhrál Klimek Petr 19:35, 2. Buchta Adam 20:05 a 3. Vehovský Radek 20:55.

Z žen byla 1. Legerská Hana SSS Vítkovice 20:14, 2. Mazačová Martina AKEZ Kopřivnice 20:30, 3. Kašná Markéta TJ JÄKL Karviná 20:43. Skřipcová Irena doběhla v čase 27:36.

Muži vytrvalci. Celkově 1. Wittek David OTC Vlčáci 34:55, 2. Kopřiva Petr 35:41, 3. Buba Michal 37:11. 1. ve své kategorii Škrabánek Petr 41:02, 2. ve své kategorii Vytisk Alfons 51:51.

Děkuji za skvělou organizaci všem, kteří se na závodě podíleli.

Přeji spousty naběhaných a nachozených kilometrů v roce 2024.

Iris

Silvestrovský běh Hrabovou

Poslední den loňského roku se konal v Hrabové již 34. ročník Silvestrovského běhu. Že je to akce mezi sportovci velice oblíbená, potvrzuje mimo jiné také hojná účast. Hlavní závod na 9,2 km zvládlo 191 vytrvalců a jedno kolo, tedy 4,7 km zdolalo 59 běžců. Tento ročník došlo také ke dvěma změnám oproti létům předcházejícím. Poprvé bylo zázemí přesunuto do místního Kulturního domu, jenž byl otevřen v polovině roku 2022. A ač je prostor oproti klubovně TJ Sokolu Hrabová mnohem prostornější, i tak sál téměř praskal ve švech. Druhá změna se týkala trasy, kdy byl částečně pozměněn okruh, na kterém se závodí a část trasy se tak odklonila od hlavní komunikace.

Hned od začátku závodu nenechal nikoho na pochybách hlavní favorit Lukáš Chwistek z SSK Vítkovice a způsobem start cíl si doběhl suverénně pro vítězství. Je čas v cíli činil 27:55 minut. Záda mu jistila dvojice, která se rozhodla spolupracovat a až v závěru prokázal lepší formu vítkovický Vojtěch Bárta a získal pro sebe časem 31:47 druhé místo. Nás mohlo těšit, že mu dělal sparinga skvěle běžící náš Jan Fousek a zaostal za Vojtou o 10 sekund.

V ženách to byl souboj generací. První žena byla stejně suverénní stejně jako mezi muži a byla jí mladá Barbora Vahalíková z Atletiky Nový Jičín. Její vítězný čas byl 34:32 minut. Druhá skončila zkušená Martina Mazáčová (AKEZ Kopřivnice) 37:16 a o 3 sekundy tak porazila svou týmovou kolegyni a o generaci mladší Annu Slívovou.

Naši členové se opět zúčastnili ve velkém množství: Patrik Pastor 33:01, Jan Benbenek 33:14, Marek Škapa 33:53 a 1. místo v kategorii, Ondřej Dominik 34:34 a 3. místo v kategorii, Michal Buba 34:48, Dan Šindelek 35:14 a 3. místo v kategorii, Milan Ondrášek 35:45, Petr Škrabánek 37:07 a 3. místo v kategorii, Roman Slowioczek 38:30, Tomáš Lipina 39:12, Kateřina Šeděnková 39:22 a 2. místo v kategorii, Magdalena Drastichová 40:11, Petr Milfait 42:56, Iva Kondasová 42:56, Jana Kilarová 44:16 a 2. místo v kategorii, Radim Václavík 45:57, Jaroslav Hrabuška 46:26, Lenka Běhunčíková 47:42, Alfons Vytisk 48:20, Radomír Pach 49:45, Josef Smola 51:11 a 3. místo v kategorii a Petra Malinová 52:53 minut.

V závodě na 4,7 km nás reprezentovali naši benjamínci: Tadeáš Šelong 27:17, Tereza Václavková 30:33 a Viktorie Šelongová 30:33 minut.

Ondra

Štěpánský běh + Vánoční běh Hlučínem

Je již dlouholetou tradicí, že se v Ostravě na druhý svátek vánoční koná běžecký závod. Dříve míval Štěpánský běh zázemí na VOKD Poruba, ale co se stadion začal rekonstruovat, přemístil se závod na náš stadion do Ostravy – Martinova. Trasa se natáhla na 15 km a běží se převážně mimo dopravní komunikace. Letos se na startu 46. ročníku sešlo 64 závodníků, což je úbytek oproti létům minulým. Přitom počasí běhu přálo, bylo teplo a vítr, který měl v nárazech přesahovat rychlosti nad 60 km/h, nebyl pro závodníky až takovým nepřítelem.

Hned od začátku celému startovnímu poli utekl náš Patrik Pastor a náskok udržel až do cíle. Jeho vítězný čas se zastavil na hodnotě 55:51 minut. Pronásledovat se Patrika snažil další náš běžec Jan Benbenek a ač z náskoku pořád ukrojoval, nakonec skončil druhý s 15sekundovou ztrátou. Pro třetí místo si taktéž osamocen doběhl v čase 57:07 Marek Svoboda (AD team).

Pro vítězství mezi ženami si s přehledem doběhla zkušená Eva Filipiová ze Šumperka a připsala si výkon 1:01.12 hod. Druhá skončila Martina Mazáčová (AKEZ Kopřivnice) 1:03:56 a třetí místo brala Hana Legerská (SSK Vítkovice) 1:07:05 hod.

Naši členové měli startovné zdarma a tak toho využili v hojném počtu: Marek Škapa 58:25 a 1. místo v kategorii, Ondřej Dominik 59:38 a 2. místo v kategorii, Dan Šindelek 1:01:02 a 3. místo v kategorii, Petr Škrabánek 1:05:28 a 1. místo v kategorii, Roman Slowioczek 1:08:07 a 2. místo v kategorii, Kateřina Šeděnková 1:08:43, Pavel Juřica 1:09:30, Romana Hyršová 1:16:16, Jaroslav Hrabuška 1:21:52, Lenka Běhunčíková 1:21:58, Miloslav Nosek 1:21:58, Alfons Vytisk 1:25:29, Martin Hlavsa 1:27:16, Ladislav Dvorský 1:27:56 a Josef Smola 1:28:31.

 

Vánoční běh Hlučínem

Taktéž tradicí je tentýž den odpolední závod v Hlučíně. Startovalo se ve 14 hodin a na 4 km dlouhou trať se vydalo 80 závodníků a někteří z nich už měli v nohách dopolední závod na 15 km. Mezi muži zvítězil chodecký talent z Poruby Adam Zajíček a to v čase 11:46 minut. V ženách brala první místo časem 17:23 Eva Hrachovcová z Ostravy.

I zde měl náš klub zastoupení: Celkově třetí doběhl Jiří Pytlík 12:45 a Petr Škrabánek 15:06 minut.

Ondra

Členové oddílu mají do konce roku startovné zdarma!!!

Náš oddíl bude do konce roku pořádat ještě 3 závody:

24.12. – Štědrodenní běh v Jilešovicích

26.12. – Štěpánský běh v Ostravě – Martinově

31.12. – Silvestrovský běh v Ostravě – Hrabové

Všichni členové MK Seitl Ostrava mohou využít na všechny tyto tři závody startovného zdarma. Podmínkou je, aby daný závod absolvovali v oddílovém dresu.