Opavská míle

První zářijovou středu se v našem kraji konali hned 4 závody. Největším z nich byla Opavská míle. Její čtvrtý ročník přilákal do slezské metropole na 700 běžců. Start je u Slezské nemocnice na Olomoucké ulici. Po ní pak trať vede s jedinou zatáčkou až do cíle u Slezského divadla na Horním náměstí. Letos menší komplikace způsobila oprava železničního mostu, ale pro závod byla Olomoucká ulice provizorně „zprovozněna“.

O absolutním vítězi nikdo nepochyboval již před startem. Místní rodák Jakub Holuša potvrdil roli favorita a obhájil lonské prvenství v čase 4:06 před Adamem Zenklem a slovincem Janem Petračem. V ženách obhájkyně Lenka Švabíková skončila až třetí. Před ní doběhly ukrajinka Alesia Vrikotová a vítězskou se stala letos ve skvěle formě běhající Simona Vrzalová. Časem 4:36 navíc překonala tratový rekord.

Velký úspěch však slavil i náš klub. Poprvé se na startu Opavské míle objevil Dan Šindelek. A my, kteří ho známe jsme vědeli, že v kat. C jen těžko najde soupeře. Jediné nebezpečí hrozilo na startu, kde mohl zůstat uzavřen v davu. Dan se však zkušeně dostal do prvních dvou řad mezi VIP běžce a měl vyhráno. Do cíle doběhl v čase 4:56 a prvenství v C bylo jeho s náskokem skoro 20 sekund. Na stupních vítězů se dočkal zasloužené odměny z rukou světové rekordmanky Jarmily Kratochvílové. Dalším startujícím byl Marek Škapa, který se sice proti lonsku zlepšil, ale 5:17 stačilo opět jen na bramboru v B. Třetím našim zástupcem byl „domácí“ Petr Brož, který časem 5:38 obsadil 42.místo v A.

Všem mohu jen doporučit vyzkoušet si tento závod. Běžet míli na stadionu a na rovné silnici je rozdíl. Výše startovného se bát nemusíte, protože činí běžných 100Kč. Za to dostanete medaili, pití, výsledek SMS a múžete vyhrát v tombole. Ty nejlepší čekají i finanční odměny. A obavu nemusíte mít ani z počtu startujících. Olomoucká třída je velmi široká a zcela uzavřena pro dopravu (ne jen jeden pruh jako při mnoha jiných závodech). Na chodnících Vás povzbuzují davy lidí včetně bubeníků.

Závěrem, pro nás vytrvalce krátký závod, ale stojí za to ho navštívit.