Rychlé info z Winschotenu

Česká výprava na závodech ve Winschotenu byla letos velice úspěšná. Celkem 9 krát se běžci z naší republiky postavili na stupně vítězů a z toho 7 krát to byl někdo z MK Seitl Ostrava!

Naše štafeta si vedla výborně a doběhla v čase 7:20:41 na krásném 8. místě. Tým tvořili Petr Jorníček, Tomáš Mrajca, Alfons Vytisk, Ladislav Dvorský, Jaroslav Kuncek a Eva Filipiová. Petr, Tomáš, Alfons A Eva běželi dva desetikilometrové úseky.

Petra Pastorová, jela do Winschotenu s cílem splnit limit na 50 km do Kataru, který byl stanoven na 3:40 hod. Plán byl běžet na 3:36 hod. Po prvním kole se však chytla jednoho běžce, který měl plán na 3:30 hod. a tak běžela s ním. Vytrvalec vydržel tempo jen dvě kola a tak Petra pokračovala dál a doběhla do cíle bez větších problémů za 3:30:37 hod. Zvítězila mezi ženami a to v novém traťovém rekordu. Limit s přehledem splnila a může se těšit na 11. 11. 2016 do Kataru, kde se poběží MS na 50 km. Na startu jsme měli ještě Libora Svozila, který doběhl do cíle v čase 5:24:39.

100 km z našeho klubu nejlépe zaběhl Ondřej Velička v osobním rekordu 7:25:54 a až v cíli se dozvěděl, že skončil na skvělém 3. místě. Petr Škrabánek se umístil na 1. místě ve své kategorií v čase 8:41:22 a Tereza Gecová doběhla na 3. místě mezi ženami v čase 9:18:31.

Ondřej Velička a Tereza Gecová poběží 22. 10. 2016 ve Francií v městě Albi ME na 24 hod. a oba se ještě nominovali do Španělska, kde se v listopadu poběží MS na 100 km.