Petra vítězne v Polsku

Petra Pastorová dnes 18. 9. běžela v Polsku půlmaraton a vyhrála časem 1:26:08 hod. Na druhém místě doběhla polská závodnice v čase 1:32:06 hod. Petra běžela tempo na maraton. Jejím cílem je běžet na RunFestu za 2:48:00 hod. V mužích vyhrál UkrajinecVolodymyk Timoskou 1:12:31 a na druhém místě skončil s velkou ztrátou Polák Mašlanka 1:22:34 hod. Byl to druhý ročník půlmaratonu Zawierciaňski a celkem vyběhlo 144 závodníku. Petra původně chtěla běžet půlmaraton Emila Zátopka, ale přemluvil jsem jí, ať jedeme do Polska. Na Zátopkovi by neměla šanci porazit Keňanky a doběhla by nejlépe třetí. V Polsku vyhrála s přehledem a ještě k tomu dostala pomalu dvojnásobnou finanční odměnu.
Den před tím běžela v Dobraticích 5 km a tam také slavila vítězství.