Členové klubu díl 44. – IRENA SKŘIPCOVÁ

Irenu Skřipcovou z Ostravy Poruby si určitě vybavíme, než se loni provdala, ještě pod příjmením Koczyová. Do našeho oddílu vstoupila v lednu roku 2020 a svým pozitivním vystupováním do něj velice dobře zapadla.

Jak dlouho běháš? Asi před 7 lety jsem začala běhat. Byly to spíše takové zběsilé výběhy do lesa u mého tehdejšího bydliště. Takže mě pak obvykle bolely holeně. Postupně jsem začala řešit techniku běhu, chodit na skupinové výběhy a občas trénovat na konkrétní závody.

Kolikrát týdně běháš? Zatím tak 3x – 4x za týden, když se zadaří.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? 30 km. Při pravidelnějším tréninku 50 km.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Ano. Běhám s hodinkami Garmin. Používám Garmin connect a Stravu.

Kde nejčastěji běháš? Kolem mého bydliště, čili ve městě, zamířím do Porubského lesa, Plesné, Svinova, Janové, Děhylova, Třebovic. Ráda běhám i v okolí Oder, kde se občas nacházím.

Běháš raději sama nebo s někým dalším? Jak kdy. Líbí se mi běžecké tréninky s naším klubem. Ráda běhám i sama. A občas si ráda zaběhám i s mým mužem.

Posloucháš při běhu hudbu? Někdy ano. Když běhám sama. Hudba mě motivuje a umí mě nakopnout. Když jdu běhat do přírody, tak většinou bez sluchátek, ať mohu poslouchat okolní zvuky.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžela? Líbánky v Egyptě – běh brzy ráno po pláži v tom horku byl šílený. A pak trasa Čavisovské 100, při které člověk běží kolem krásných a zajímavých míst.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Vzory přímo asi nemám. Vážím si každého člověka, který pravidelně běhá, sportuje. Za skvělého běžce z minulosti považuji Emila Zátopka. Obdivuji jeho píli. V současnosti mám moc ráda běžecké tréninky s Petrou Pastorovou, které fandím při každém jejím závodě. Jsem vděčná za podporu a rady mého „trenéra“ Martina Pruska, který mi vždy umí poradit. A ze známých osobností mám ráda Lucii Výbornou za její všestrannost, za to, že mnohdy jde do věcí, do kterých bych já nešla.

Jaký typ závodu preferuješ? Silniční závody běhám nejčastěji. Preferuji závody v přírodě.

Máš svůj oblíbený závod? Čavisovská 100 je můj srdcový závod, protože je to zatím nejdelší trasa (50 km), kterou jsem absolvovala. Jinak mám ráda asi všechny závody.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Čavisovská 100 v roce 2022, kdy jsem překonala svůj osobní rekord na ultra, i když jsem měla problémy s nohou. Jinak jsem nadšená z každého závodu, na kterém si zlepším dosavadní čas na dané trase.

Jaké máš běžecké ambice? Stále si vylepšovat osobní rekordy. Zaběhnout Čavisovskou 100 (50 km) pod 7 hodin (snad i rychleji, abych se umístila na stupních vítězů). Uběhnout maraton.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Kruhový trénink, SM systém, turistika, kolo, basic step.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Hudbu, hory, trávení času s přáteli, přírodu, rukodělné vyrábění skoro čehokoliv, psaní básní.

Co bys popřála našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Hodně členů, spoustu závodů, více společných akci.

Moje aktuální rekordy:

5 km: 24:53 21.4.2022 Ostrava – Hrabová

čtvrtmaraton: 58:38 28.10.2021 Ostrava – Poruba

půlmaraton: 2:00:56 19.2.2022 Ostrava – Třebovice

Ultramaraton (52,7 km): 07:32:00 21. 05. 2022 Čavisov

Facebook Comments