Fachman kros Svoboda

Hezkého počasí babího léta si mohli užít závodníci, kteří se v neděli vypravili na Fachman kros do Svobody. Na start hlavního závodu na 15 km se postavilo 69 běžců a běžkyň a kratší varianty na 8 km se zúčastnilo 46 závodníků. Atmosféra zde bývala vždy domácí a přátelská a nejinak tomu bylo i na 5. ročníku. Celkovým vítězem hlavního závodu se stalMartin Ocásek (Krnov), když do cíle doběhl s pohodlným náskokem v čase 54:20 min. Druhý za ním skončil náš Ondřej Dominik 57:32 a třetí Roman Janeček (Caramba! Team) 58:37. Ženy byly „odsouzené“ bojovat jen o druhé místo, protože první příčku si s přehledem pohlídala naše Petra Pastorová 1:04:10 hod. Druhá tak skončila Lucie Gruchalová (TK Ostrava) 1:08:14 a třetí Jana Richterová (Prajzský BK Kravaře) 1:08:42. V závodě na 8 km zvítězili David Wittek 30:22 a Barbora Lampová 39:05, oba závodící za TJ Sokol Opava. Výsledky našich: Marek Škapa 1:00:02 a 1. místo v kategorii, Daniel Šindelek1:00:08 a 2. místo v kategorii, Petr Jorníček 1:07:28, Iva Pachtová 1:15:50 a 1. místo v kategorii, Jana Dominiková 1:16:55 a 2. místo v kategorii, Radek Luksza 1:17:08, Zdeněk Oršový 1:20:21 a Josef Smola 1:20:54 a 3. místo v kategorii.