Memoriál Michala Pětroše

V běžecké sezoně je mnoho komerčních závodů, kde je mnohdy nesmyslně vysoké startovné a v podstatě pro nic a pak je pár takových akcí, kde ty peníze vložené do závodu mají smysl. A takovou akcí je Memoriál Michala Pětroše. Snad každý zúčastněný, který v sobě cítí empatie, snaží se pomáhat potřebným, má radost z toho, že může svým dílem (startovným) přispět na dobrou věc. Celý organizační tým v čele s Davidem Koudelkou odvádí skvělou práci. Letos navýšili kapacitu na 300 startujících a opět poptávka přesáhla nabídku a bylo mnoho těch, kteří se už do startovní listiny nevešli. Potěšující a přínosný byl také fakt, že celá část startovného šla přímo na mobilní hospic Ondrášek.

A v sobotu se nejen veselilo, dobře bavilo, jedlo a pilo, ale také sportovalo :-). V závodě na 5,4 km jsme měli z našeho oddílu dva zástupce. A jak Patrik Chovanec mladší 27:01, tak Jana Dominiková28:14, zvítězili ve své věkové kategorii. Celkovými vítězi kratší distance se stali Tomáš Simon24:39 a Zdenka Mžiková 28:05 min. Pro první místo v závodě na 9 km si doběhl náš člen Ondřej Dominik 37:02. Následován byl Alešem Veličkou (JulboWay) 38:12 a Lukášem Rečkem 38:48 min. Mezi ženami si první dvě místa rozdělili dvojčata Denisa a Ivona Krejčiříkové (VZS Ostrava). jejich čas v cíli byl 41:30 a 42:43 min. Třetí místo získala Adéla Voráčková (SSK Vítkovice) 43:39. Na delší tratí jsme měli ještě další naše závodníky. Marek Škapa, ten den běžící solidárně v barvách svého bývalého oddílu X-Air Ostrava, skončil časem 40:01 3. ve své kategorii. David Rigo 46:00,Petra Schwarzová 51:37 (závodící v barvách VZS Ostrava) a Kristina Čabanová 1:02:43.

Opět vše klapalo, jak mělo. Počasí vyšlo na jedničku. To má prý na starosti Majkl tam nahoře. Skvělé odměny pro nejlepší závodníky, bohatá tombola a také již tradiční Davidovy vtípky :-). A tak už se jistě všichni těšíme na další ročník…nepropásněte registraci :-).