MK Seitl „v oblacích“

Běh je nejen krásná, ale i velmi různorodá aktivita. Můžete závodit, systematicky trénovat, můžete běhat jen tak pro radost, můžete běhat silnici, přespoláky, kros, do kopce, traily, nebo také „do oblak“. A je více než potěšující, že náš klub má velké množství běžeckých univerzálů, kteří se nezaleknou žádné výzvy, povrchu, výšky, ani délky.

V sobotu 8. 10. 2016 se konal Ondřejnický skyrunning půlmaraton (21 km, +1200 m), jako součást Kilpti trail running cupu. Komu to nic neříká, tak se jedná o bývalou Ondřejnickou patnáctku, jen dle současných trendů vyjádřených slovy pořadatelů „delší, vyšší, těžší“. Nutno poznamenat, že protáhnutí trase značně prospělo a rozhodně nehrozila nuda, k čemuž značně přispělo i zabahnění trati lesáky a sněhem.

Hned po startu vedla trasa po sjezdovce nahoru, pak mírným klesáním a následným sešupem do Čeladné. Tam jsme se otočili a škrábali se na nejvyšší bod závodu – Skalku. To jsme byli na nějakém 5 kilometru, následoval seběh, resp.nahoru dolů po hřebeni, do sedla pod Ondřejník, kde byla občerstvovačka (8 km). Následoval mírný seběh a pak blátivé sešupové korýtko, otočka a zase nahoru do kopce na Ondřejník a dolů zpět k občerstvovačce (14 km). A pak už „jen“ 5-6 km traverzem pod Skalku a sešupem k Opálené. Konec byl zpestřen klikatěním před cílem, které mohlo ty, co zde byli poprvé trošku zmást.

Vzhledem k top účasti nebyly výsledky překvapující: mezi muži trojlístek Tomáš Lichý (Salamon), následovaný Honzou Zemaníkem (Salamon) a Ondrou Fejfarem (Inov8), mezi ženami Petra Pastorová (MK Seitl), Zuzana Urbancová (SK Babice) a Alena Kollegová (SSK Vítkovice).

MK Seitl byl zastoupen 7 kousky a nebyli jsme jen do počtu. Byla z toho tři nejvýše bednová umístění (respektive čtyři pokud započítáme bedno-výstup Petry Pastorové i v absolutním pořadí žen) a 2 třetí místa (M69 a v mixu dvojic). Petr Škrabánek (1:56:12, 1. v kategorii), Petra Pastorová (1:58:18, 1. v kategorii), Martin Hořínek (2:06:38), Petr Jorníček (2:16:44), TerezaGecová 2:20:08, Iva Pachtová (2:22:16, 1. v kategorii), Tomáš Lipina (2:25:00), Josef Smola(2:47:10, 3. v kategorii).