Microsoft maraton – Memoriál Iva Domanského

V sobotu 15.10. se mimo Chřibského maratonu běžel také Pražský maraton ve Stromovce. Osobně jsem mu dal přednost, neboť po 10ti letech běhání jsem se jej ještě nezůčastnil. Závod měl perfektní organizaci, dobrou atmošku. Jen ta délka, ach jo, ta byla cca 1km delší a řadě závodníkům pokazila plány. V cíli jim pak pro potěchu naživo zazpíval Standa Hložek. Cenu za 3. místo v kategorii M39 získal náš Vladislav Netopil s časem 2:56:36. Pavel Juřicazávod pojal jako trénink a s průměrnou tepovkou pod 150 tepů/min doběhl v čase 3:26:36.Jarda Hrabuška uzavřel první stovku závodníků s časem 4:00:50. 23 maratonců z celkového počtu 181 nedoběhlo do cíle. Moc tomu nerozumím, protože podmínky byly ideální. Bezvětří, teplota kolem 12st, pod mrakem a trať neuvěřitelná rovina.