Baštanská šestka

O uplynulém víkendu se v regionu konalo asi sedm běžeckých akcí. Jednou z nich byl sobotní třetí ročník Baštanské šestky. Jejím organizátorem je obec za výpomoci atletického oddílu Slezan Frýdek-Místek. Zázemí závodů je v kempu na břehu známé přehrady, která leží na potoku Baštice. Úvod akce patřil hojně zastoupením dětským kategoriím, které měli vytýčenou trat v areálu kempu.

Na dospělé účastníky čekalo oběhnutí celé přehrady. Ženy jednou, muže dvakrát. Okruh je z větší části asfaltový a zcela rovinatý. Aby však bylo dosaženo potřebné délky (muži 6 a ženy 3km), tak hned po startu jsou zařazené dva mini okruhy na břehu přehrady. Mezi 48 ženami zvítězila Veronika Siebeltová v čase 10:05. Z našeho oddílu se neobjevila žádná členka, zato mezi muži jsme měli hned pětinásobné zastoupení.

V kat. 35-44 let skončil Jarda Kuncek desátý v čase 23:29, v 45-54 Marek Škapa obsadil stříbrnou pozici za čas 20:50 a Radomír Pach byl jedenáctý s časem 31:17 a v kat. nad 55 vybojoval druhé místo Roman Slowioczek za 22:41 a bramborovou čtvrtou pozici Ladislav Březina 23:24. V konkurenci 68 mužů zvítězil Ján Tesarčík 18:39 před stále se lepšícím Tomášem Blablou.

Tečku za vydařeným závodem učinila bohatá tombola, kde hlavní cenou byla multifunkční tiskárna.