„Seitli“ byli na Kubánkově vidět

Běhy na Kubánkov si v klusací komunitě získávají jméno a jejich jarní i podzimní varianta se stávají pevnou součástí termínovek.

Zázemí závodu se na podzim přesunulo na hřiště do Chlebovic a dle mého skromného názoru, to jen prospělo – lepší dopravní dostupnost, více prostoru, možnost celorodinného vyžití a mám to z domu blíž J. Nejdřív přišly na řadu děti, v 11 hodin startovaly 15ky a chvíli po nich 8ky. Se změnou startu a cíle souvisela i změna trasy a nutno říci, že to byla změna k lepšímu. Od startovního oblouku jsme vyběhli nahoru vesnicí a po cca kilometru odbočili „do přírody“. Stoupání sjezdovkou prověřilo připravenost hned v úvodu. Po ní následovalo ve zkratce oběhnutí Kabátnice, Babí hory, výběh na Kubánkov s následným seběhem a výběh na Ostružnou a pak dolů do Chlebovic. Kudy přesně nevím, nejsem znalec místních poměrů ani lesů. Ale bylo to krásné. Nahoru a dolů, lesem i vesnicí, bahýnkem, šotolinou listím i asfaltem. Díky tomu že vyšlo počasí, naskýtaly se krásné výhledy a jeden by se kochal, a tak se kochal a bylo nutné si připomínat, že jsme na závodě a ne tréninku, ale když ty před sebou sotva vidíte a za sebou nikoho nezahlédnete, motivace se hledá hůř. K většímu úsilí mě po pravdě donutil až před cílem dotahující se Standa. Ten kluk, co mě předběhl za Ostružnou mě ani moc nemrzel, seběhy mi prostě nejdou a bude třeba je začít trénovat.

A výsledky? Mezi muži s přehledem stejně jako na jaře místní Marek Causidis (1:06:29), mezi ženami Alena Kollegová (1:17:33). Potěšující pro náš klub je, že modrožluté barvy se neztratily a mezi prvními deseti jsme měli tři zástupce – Dan Šindelek (1:11:53) Martin Hořínek (1:14:46) a Stanislav Kováček (1:14:56). S decentním odstupem doběhl pak Tomáš Lipina (1:22:42) a Martina Metzová (1:43:47).

Martin Hořínek

Foto: https://www.zonerama.com/LukasX-Trail/Album/2339007

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..