Maraton s vůní kvašených hroznů

Vinařský maraton, sobota 29. října

Vinařský maraton 2016 měla z MK Seitl naplánovaný jen nezmarka Lenka Hehejíková, postupem času jsme se – po skvělé zkušenosti z loňského premiérového ročníku – do startovní listiny dostali i já a UltraLibor Svozil. Maratonců starujících už v devět hodin ráno bylo 137, půlmaratonů vyrážejících na trať o půl jedenácté pak dokonce 303.

Trasa zůstala až na několik menších změn stejná. Start pořadatelé posunuli o více než půlkilometru směrem ke sklípkům (předtím byl shodný s cílem), obíhání sudu u vyhlídky přišlo už v prvním, nikoliv druhém kole, a změnila se i pozice některých občerstvovaček (u té třetí to byl – jak říkáme na šachtě – vydup, jelikož jsem ji očekával mnohem dále, než v rychlém seběhu).

Předpověď počasí slibovala déšť na 10 %, což se vyplnilo přibližně čtvrthodinovou přeháňkou. A též vítr, v čemž se rozhodně nemýlila. Počasí poznamenalo i trať, potažmo výkony na ní, když v kopcích směrem do Čejkovic leželo po předchozích deštích klouzající a na silniční boty tuze se lepící bahno. Jinak ovšem nebylo Vinařskému maratonu moc co vytýkat, je to běh nabízející výhledy do nádherně podizmně zbarvené vinařské krajiny … a závan kvašených hroznů.

Po pouličním maratonu v Dráždanech byly Velké Bílovice příjemná změna, byť šest dní po osobáku nemělo smysl pokoušet se o další překonání nejlepšího času. Na druhou stranu se v sebězích mezi vinohrady dalo kde zrychlovat, a tak po dvou kolech korunovaných rychlým finišem na cílové rovince činil můj čas 4.04.51. Za 4.07.11 doběhl UltraLibor Svozil. Nejepší zástupce MKS Ostrava –Pavel Juřica – byl celkově 15. s časem 03.29.14. Lenka Hehejíková svůj čtvrtý maraton absolvovala za 5.15.56.

MKS měl zástupce i v půlmaratonu. David Rigo běžel za 1.43.53 a Danuše Škrdová za 1.56.00 (vyhrála tím také svou kategorii).

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..