Ludgeřovická krosová desítka

Ani v listopadu se nezastavil někonečný seriál s názvem Nový běžecký závod. Dalším dílem tentokrát přispěli v Ludgeřovicích, kde k jarnímu silničnímu běhu vymysleli krosového bratříčka. Premiéra přilákala 57 účastníků. Počet není velký, ale účast ovlivnila kolize s krnovskou Hrouzovkou a Lysacup taky neco ubral. Chyběla například i jedna z hlavních postav zdejšího běžeckého klubu Luboš Bardaševský, který byl na třídním srazu. BK Ludgeřovice je však již docela početný a tak organizaci pod vedením Martina Popka zvládli i bez něho na jedničku.

Po startu na místním hřišti čekalo první stoupání, které závodníky zavedlo přes pole do blízkého lesa. Následoval klasický krosový terén plný listí, bláta, krátkých výběhu i seběhu. Trať byla výborně značená. Přesto se našlo pár jedinců, kteří zabloudili (včetně autora tohoto článků, který ale uznává, že to byla jeho chyba). Celkovým vítězem se stal Rosťa Kolich z BK SAK Karviná, který přes svůj věk nedal svým o generaci mladším soupeřům žádnou šanci. Časem 41:14 ustanovil základní traťový rekord a druhého Jakuba Němce z Caramba Teamu porazil o propastných 43 sek. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Lucie Gruchalová (Šafrata Bohumín).

Náš oddíl měl na startu docela početné zastoupení. Nejlépe si vedl Martin Hořínek, který časem 42:57 obsadil v kat. do 39 let výborné třetí místo. Marek Škapa skončil rovněž třetí v kat. nad 40 (43:56). Nečekaně se objevil host z jížní Moravy Pavel Juřica a za 44:57 bral čtvrté místo. Tomáš Mrajca s časem 46:10 skončil 5. nad 40, Radek Luksza 54:40 obsadil 16. místo. V ženách jsme měli dvě zástupkyně Martinu Metzovou (1:00:59) a Libuši Kuchařovou (1:02:07), které v jediné ženské kategorií obsadili 11. a 12. pozici.

Po závodě každý obdržel občerstvení v podobě klobásy a čekala tombola, kde jak je v Ludgeřovicích zvykem vyhráli všichni, kdo si počkali. Příští rok bude závod již zařazen do POBL a to jistě přiláká více účastníků.