Mikulášské závodění v Jilešovicích a Martinově

Závodní sobotu vyplnily dva námi spolupořádané a především Jirkou Brožem organizované závody. Nejprve vyběhlo v 10 hodin v Jilešovicích 40 běžců na trať dlouhou 3,7 km. Nejrychlejší byli Lukáš Chwistek (SSK Vítkovice) 12:04 a Adéla Esentierová (Baláž Extreme Team Ostrava) 13:57 min. Třetí celkově doběhl náš Michal Buba 13:38 a druhou ženou byla naše Petra Pastorová 14:01. V závodě jsme ještě měli tyto zástupce: Radek Luksza 16:45,Jiří Hrbáč 16:48 a Martina Metzová 19:05.

Někteří se pak přesunuli na náš stadion v Martinově, kde ve 14:00 hodin startoval závod tentokráte podporující malého Tomáška Boháče, viz poděkování a článek níže. Tentokráte se nestartovalo přímo na hrací ploše stadionu a tak byla trať zkrácena na cca 4 km. I zde triumfoval mladý atlet z Vítkovic Lukáš Chwistek, když jeho čas v cíli byl 12:48 min. Petra Pastorová oplatila Adéle porážku z rána a jako první žena se do cíle dostala za 14:42 min. Odpoledne jsme měli početnější zastoupení než ráno: Ondřej Dominik 14:10, Petr Škrabánek 14:37 a 1. místo v kategorii, Michal Buba 14:52, Tomáš Mrajca 15:31, Lukáš Malík 15:54, Roman Slowioczek 16:19 a 3. místo v kategorii, Ladislav Dvorský 17:02, Patrik Chovanec starší 17:12, Alfons Vytisk 17:15 a 1. místo v kategorii, Patrik Chovanec mladší17:17, Magdaléna Drastichová 17:28, Jaroslav Hrabuška 17:46, Jana Dominiková 17:48 a 2. místo v kategorii, Radek Luksza 17:49, Vladimír Skalka 18:09, Jiří Hrbáč 18:33, Václav Pavelka 20:22, Lenka Hehejíková 20:27, Martina Metzová 20:33 a Jiří Brož 26:55.

Hodnotil se také DVOJZÁVOD ráno/odpoledne a zde bylo pořadí následující:  muži 1. Lukáš Chwistek (SSK Vítkovice), 2. David Hartig (Burik Team) a 3. Michal Buba (MK Seitl), ženy  1.Petra Pastorová (MK Seitl), 2. Adéla Esentierová (Baláž Extreme Team Ostrava) a 3. Lucie Gruchalová (Ostrava).