Naši na víkendových závodech

MMM KOŠICE

V Košicích se běžel 97. ročník maratonu MMM. Byl to netradiční maraton ovlivněný koronavírovou pandemií. Běžel se na  okruhu 4,2 km v centru Košic, čili 10 okruhů.  Celkem odstartovalo 188 maratonců a z toho 23 žen. Dokončilo 156 závodníků.

Jediným zahraničním účastníkem na startu byla naše Petra a podle předpokladu zvítězila. Časem 2:52:11 hod. Čas  byl ovlivněn silným větrem.
Ještě týden před závodem jsme nevěděli, jestli bude Petra startovat. Po Ostravském maratonu jsme odjeli na Slovensko, museli jsme mít sebou negativní covid test. Trénink probíhal v Tarách.
Každý den jsme dostávali informace o závodě. S námi na Štrbském plese trénovali na maraton dva Poláci, jeden s časem 2:11 a druhý 2: 19 hod. na maraton. Petra a Poláci a další byli zařazení do elity. Tři dny před startem zrušili elitu. To znamenalo že neproplatí cestu, ubytování a razantně snížili finanční odměny.
Takže Poláci hned druhý den jeli domu. Skoro každý den byly nějaké změny. Nakonec Petře umožnili start a poskytli ubytování 50 m od startu.
Všichni museli den před závodem jít na covid testy. Dva nepřišli na test.
Petra je pátá Češka, která MMM Košice vyhrála  (Martincová 2000, Hajná 1992, Peterková 1989 a Balcarová ).
Pořadatele to měli velmi těžké vybrat maratonce, protože mohli na start pustit pouze 200 běžců. Přednost měli závodnicí z regionu. Tento maraton byl rovněž mistrovstvím Slovenska.

ČSOB HRADEC – KRÁLOVÉ

Zároveň se běžel maraton v Hradci Králové, kde velmi dobře běželi naši: Honza Fousek čas 2:37:37,59 druhý v kategorií, Ondřej Velička v osobním rekordu 2:43:23,89 a Iva Pachtová 3:43:23,51 a zvítězila v kategorií. Iva v sobotu běžela závod na 10 km a také ve své kategorii zvítězila.

V Hostivicích na pulmaratonu běžel Jarda Bohdal 1:32:48 hod.

Na 37 ročníku Stará Ves  Alfrédka a zpět. vyhrál v kategorií Petr Škrabánek. Trať měřila 13,6 km.

V Opavě se běžel BREDA CITY TRAIL
Martin Hořínek 39:14,  Moravec Marek 48:13, Jiru Libor 48:34, Jana Kilarová 50:19 Martina Metzová 57:42 min.