Ostrava City Marathon!!! 2020

Je to tak, již pošesté jsem se postavila na start tohoto našeho ostravského zápolení…avšak zatímco před šesti lety jsem po třech týdnech „tréninku“ zdolala nekonečně dlouhou 5 km trasu v barvách firmy HASIL, tak poslední dva roky byly ve znamení „Seitlovských šelem“ – ženské štafety našeho pořadatelského oddílu. A protože ženy v běhu pilně trénovaly, tak se nám podařilo obhájit loňské druhé místo, i když to chvilkama vypadalo velice nahnutě…☹

Nahnuté to naopak nebylo u Petry Pastorové, která suverénně proběhla cílovou páskou v čase 02:52:58 jako první žena v klání maratónském. Na třetím místě mezi ženami celkově a na prvním místě v kategorii D50 skončila s časem 03:35:08 Iva Pachtová. Nejlepším borcem na této královské trati byl Petr Buček, který s časem 02:34:54 významně zahýbal letošními koronou prořídlými atletickými tabulkami.

Na prvním místě v půlmaratonu celkově doběhl náš Věncek Tomáš 1:19:25 a na třetím místě další náš klubový nováček, Ivo Šťastný 01:20:27, Šindelek Dan  druhé místě v kategorii M50 s časem 01:26:21  Také naši borci v mužské štafetě vystoupali na bednu jako druzí.

Nerada bych na někoho zapomněla, a tak bych chtěla pogratulovat všem
skvělým běžcům a běžkyním, kteří tu minulou slunečnou neděli 20.9.2020 strávili bojem
s kilometry a sami se sebou! Letošní OCM byl pro mnohé z nich tím očekávaným místem a motivací k překonání osobních rekordů a výzev.v

Jak jsem také mohla s radostí pozorovat a osobně zažívat, byl OCM i místem mnoha přátelských setkání; jenom škoda, že k nám letos nemohlo přijet více hostů ze zahraničí, zejména z bratrského Slovenska. Z ohlasů, nejen na sociálních sítích vyznělo, že trasa se běžcům velmi zamlouvala a byli spokojeni také s celkovou organizací.

Tak kéž se OCM vydaří i v tom příštím 60.ročníku!

Sportu zdar, běhu zvlášť!!!

Jarmila Gavlíková
vlastní rukou

Naši se na Ostrava City marathon neztratili.

v ženách vyhrála Petra Pastorová 2:52:58, na třetím místě a v kategorií první místo  Pachtová Iva 3:35:08,  Slowioczek Roman 2:52:58, Valošek Miloslav běžel svůj první maraton 4:05:16,  Dostálová Jitka taktéž běžela svůj první maraton 4:12:45 a to začala běhat od března a hned si troufla na maraton, Jurkovská Lenka 4:21:07, Svozil Libor 4:59:17 a Máčala Jan 5:41:08, který ještě před závodem stihnul vykouřit dvě cigarety.

Půl maraton
vyhrál náš Věncek Tomáš 1:19:25, na třetím místě doběhl náš noví člen Štastný Ivo 1:20:20, Hořínek Martin v osobním rekordu 1:25:27, Šindel Dan 1:26:21 a druhý v kategorií, Dan Pastor 1:34:00, David Pastor první pulmaraton 1:34:08, Skulina Petr v osobním rekordu 1:35:54, Petr Milfat v osobním rekordu 1:40:19,  Nosek Miloslav v osobním rekordu 1:47:45, Wágner Robert 1:53:11, Wágner Jakub 1:54:28, Prokopová Iveta v osobním rekordu 1:55:09, Dostálová Kateřina první pulmaraton 1:55:18 a Dostálová Gabriela první pulmaraton 2:13:23.

čtvrt maraton
Pivoňka Denis 45:51, Ježíšek Dalibor 56:51, Radek Doležel v osobním rekordu 50:34 a Pajurek Ivo 1:04:58 hod. a Konvičková Martina ve stejném čase, jelikož doběhli doslova ruku v ruce.

Štafeta
muži naši doběhli na druhém místě ve složení Vytisk Alfons, Škrabánek Petr, Dvorský Ladislav, Škapa Marek, Dominik Ondřej a Filip Daniel a ženy také doběhly na druhém místě ve složení Gavlíková Jarmila, Procházková Martina , Kilča Jana, Sykorová Iva, Kondasová Iva a Matlochová Lucie.

A zde je pár postřehů a osobních zážitků několika závodníků…☺:

Iveta Prokopová:

Půlmaraton 2020

Před: Co můžu sníst? Co si obleču? Kam půjdu na záchod? Proč mám krvavý prst na noze už před startem? Ty bubny jsou jen v mé hlavě nebo je slyší i ostatní?

Během: Nepřepálit start, udržet kontakt s osobním vodičem (Verčo, Mirku díky ), nezvracet, vydržet až do konce, v cíli se usmívat

Po: Bylo to strašný! Bylo to skvělý Už nikdy! Tak zas za rok

Díky za všechno.

Mirek Valošek – „prvomaratonec“:

Jsem moc rád, že jsem se mohl zúčastnit tak skvělého závodu a s lidmi, kterých si nesmírně vážím pro jejich touhu dokázat všem a hlavně sami sobě, že lze posouvat své vlastní hranice a žít naplno i v této těžké době. Osobně bych chtěl poděkovat všem, jež se podíleli na tomto úžasném závodě. Od našich nádherných děvčat dobrovolnic přes kluky, kteří stavěli tratě a dělali vše, ať je závod perfektně logisticky připraven až po naši neúnavnou Petru Pastorovou a Ottu Seitla, kteří dělali první poslední, aby závod byl úžasný – což nakonec byl! A samozřejmě nesmím zapomenout i na lidi okolo trati a diváky, kteří nás všechny hnali kupředu.

Radek Doležel:

Slíbili nám výbušnou směs pohybu a dobré muziky, splněno na jedničku! A byla z toho taky směs skvělých osobních výkonů a umístění na bedně. Smíšený pocit, že mi nevyšel osobák pod 50 minut, se nakonec překlopil do pohody, za rok běhání se podařilo stáhnout 5 minut, dík všem za výbornou atmosféru na každém tréninku!