Důlňák po více, jak třiceti letech

 

Jakubův lesní běh, 23. června 2020

Důlňák. Tam bylo místo, kde jsem před dvaatřiceti třiatřiceti (?) lety absolvoval druhý závod v životě. Po záhadné kvalifikaci (rozhodně díky orientaci a vůbec ne rychlosti) ze školního či porubského kola žákovského orientačního běhu do kola městského nebo okresního jsem běžel právě v lese mezi Horní Datyní a Vratimovem.

Hudební doprovod během jízdy na tehdejší premiéru byl stejného metalového stylu, jako při letošním návratu. Jen ne britský Venom, ale nový švédský Vampir. I na startu to bylo podobné: Skoro samé neznámé tváře. Jakubův lesní běh Důlňákem působil jako masová akce. Že by kvůli tolika lidem na malém prostoru na startu?

Jak dlouhý se tehdy běžel orienťák, si fakt nepamatuji. O umístění ani nemluvě, ale na další postup o úroveň výše to už nebylo. Extra výsledek jsem neočekával ani od účasti na letošním „Důlňáku“. Šlo zejména o záminku podívat se tam, kde jsem přes třicet roků nebyl … a že se při tom i běželo, jsem považoval za fajn bonus.

Ani se nedivím poznámkám na mou adresu, že to přece musí být pro mne moc krátké. Sotva jsem se na osmém kilometru jakžtakž rozběhnu, už to skončilo – proto jsem si taky po doběhnutí v čase 37:11 dal ještě jedno kolo. MK Seitl každopádně ovládal startovní i výsledkovou listinu, celkové resumé je v sekci „Výsledky“!

Radek

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..