Cyborg, už tradiční začátek sezony… a osobák pro „dobrmaní“ vytrvalost

XI. Sląski Maraton Noworoczny, 1.1. 2017, Chorzów, Polska

Jak na Nový rok, tak po celý rok! Tohoto hesla se první lednový den drželo více než sedm set běžců dorazivších do Slezského parku v Chorzówě, kde se pod taktovkou Eweliny & Mateusze a jejich týmu konal jedenáctý ročník novoročního maratonu. Tedy, jak bývá v Polsku zvykem, nejenom maratonu – klasifikován byl kdokoliv, kdo absolvoval jedno až (maratonských) šest, případně (ultramaratonských) sedm kol. Čtyřčlennou osádku ostravského auta ve složení Radek Luksza, Libor Svozil, Lenka Hehejíková z MK Seitl a Veronika Martínková doplnil „čárkař“ a sparťan Mirek Vostrý z Berouna. Počasí v Chorzówě panovalo krásné, sluníčko hřálo bezmála jarně, a tak se „Cyborg“ stal opět takřka masovou záležitostí. Zúčastnili se běžci, chodci i vozíčkáři. Nebyl problém potkat na trati v závodu v neregistrované běžce, kteří v protisměru zdolávali více sedmikilometrových kol. Stejně tak pěší či cyklisty. Maraton Cyborga měl navíc krásnou trasu – klikatící se první dva kilometry, pohodové stoupání na třetím, postupně zrychlující se seběhy na čtvrtém i pátém a parkový úsek na šestém a sedmém kilometru. Tomuto podniku stálo za to podřídit program Silvestra! Ostatně, Radek, Libor i Mirek tak kvůli novoročnímu běhu učinili opakovaně a zastávají společný názor, že nikoliv ne naposledy …

A teď přijde to hlavní – překvapením roku je výkon Lenky, která snad musí mít v sobě kousek z dobrmana! Její vytrvalost se totiž (pod vedením Veroniky zaběhnuvší pouze půlmaraton za 2.06.47) kombinovala i s rychlostí. Výsledkem byl osobák za 4.26.12 a třetí místo v ženské kategorii. A to se ještě nechala slyšet, že je škoda, že neběžela ultra, skončila by druhá… Já zvládl maraton o deset minut lépe (4.30.11), než vloni, s tím, že Lenku bych před sebou nechal, i kdybych měl poslední kolo jít. Zasloužila si to! Libor běžel spokojeně za 3.59.32. Mirek pak za 4.34.29 (Baník porazil Spartu, komentovala to Lenka).

Radek

P.S.: Vianočný beh okolo vodného diela v Žilině

Se zpožděním, ale přece, je třeba zaznamenat účast i na další tradiční maratonské akci, a to Vianočnom behu okolo vodného diela v Žilině. Odbyl se v sobotu 17. prosince a na startu z MKS nechyběl kromě chorzówské posádky ani Jarda Hrabuška či další „dobrmaní“ vytrvalec Tomáš Mrajca. Začínalo se za zlého (u vody až -8°C) mrazu, končilo za hezkého slunečného počasí. Resumé: Tomáš 3.07.49 a absolutně 7. místo, Libor 3.56.12, Radek 4.11.48, Jarda 4.15.19, Lenka 4.36.58 a celkově 4. v ženách.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..