Tak jak v loni i letos ovládli Závadskou desítku naše barvy

V Závadě se konal 3. ročník Závadské desítky.

Celkem  letos vyběhlo 127 startujících, o čtyři víc než vloni. A stejně jako loni, byly naše barvy nejen na stupňích vítězu velmi vidět! Celkovým vítězem se stal Jiří Pytlík 38:20, který obhájil loňské vítězství, v ženách zvítězila Petra Pastorová 43.01,9 min. v traťovém rekordu.
Trať desiti km je celkem těžká, kopcovitá, po lesních cestách. Sobotní venkovní parní sauna, jak by se dalo zhodnotiti dusné vedro, rozhodně na pohodě nepřidalo, avšak celkově se organizátorům závod velmi podařil a běžcům se líbil. Stejně jako bohaté občerstvení v cíl, pivo, koláče, bageta, banány, včetně grilovaných makrel. No prostě paráda.
Další naší Škapa Marek celkově třetí doběhl a v kategorií zvítězil časem 40:35,1, Škrabánek Petr 43:37,2  v traťovém rekordu nad 60 let. Takže na  tratí drží rekord i nad 50 let (z předešlého ročníku). Hrbáč Jiří 54:27,6  a jako jediný si neodvezl pohár.
Slaninová Nikol doběhla v kategorií na 2. místě.1:00,39 hod.
Dokonce běžela i starostka Závady a umístila se ve své kategorií na stupních vítězů. Byl jsem tam poprvé a závod byl uspořádán na vysoké urovňí, tak jak to prostě na Prajské organizátoři umí 🙂