Jilešovický prásk

Po dlouhé koronavirové přestávce se pomalu opět začínají konat běžecké závody. Někteří pořadatelé sice ještě váhají, ale měli by si vzít příklad z Jirky Brože. Ten od rozvolnění opatření stihl uspořádat již tři závody! Poslední v řadě byl minulou sobotu 17.ročník Jilešovického prásku. Náročný, 15 km dlouhý, silniční běh s velkým převýšením. Jeho trať tvoří dva okruhy mezi Jilešovice, Dobroslavicemi a Hájem ve Slezsku. Zajímavosti je, že druhé kolo se běží v protisměru a běžci tak mají dokonalý přehled o postavení svých soupeřů. Pouze ženy a muži nad 60 běží jen jeden okruh.

Za slunečného počasí se na start se postavilo 48 účastníků. Na poměry tohoto závodů to byl nadprůměrný počet. Od prvních metrů bylo jasno o vítězi. Petr Muras (SSK Vítkovice) měl sice v nohách páteční trojku na dráze ve Vítkovicích, ale poznat to nebylo. Podle vlastních slov závod jen vyklusal za 57:07. Dvě minuty za ním doběhl Martin Biolek (Řepiště), který se po dlouhé pauze vrátil na závodní tratě a rozčeřil stojaté vody v kat. B. Na dalších místech se seřadili členové MK Seitl Marek Škapa (59:13) a Ondra Dominik (59:50). Náš oddíl ovládl kategorií žen. Suverénně vyhrála Petra Pastorová (MK Seitl) v čase 29:48 před Magdou Drastichovou (31:16).
Z dalších naších členů zvítězil Petr Škrabánek v 60-69 (31:15) a Alfons Výtisk ovládl kat. nad 70 (38:01), Tomáš Lipina skončil druhý v 50-59 (1:10:05), Michal Buba čtvrtý do 39 (1:03:16) stejně jako Vašek Procházka nad 70 (54:12). Jarda Hrabuška (42:53), Radek Luksza (1:24:05) a Irena Koczyová (44:08).