Česko rakouský půlmaraton v Mikulově

Dan Filip – Po roce jsem se postavil na start půlmaratonu, a to Česko rakouský 1/2 maraton v Mikulově (běželo se v sobotu 31.05.2020). Jelikož závodů z důvodů koronaviru zatím pořád není mnoho (hlavně půlmaraton se snad ještě neběžel), tak se zde nakonec sjela velmi slušná konkurence v čele s Jirkou Homoláčem, Jiřím Petrem a na start se postavilo celkem na 170 závodníků. I profil trati lákal a vůbec krásná Jižní Morava s krásnou trasou po cyklostezkách a až k rakouské hranici. Před závodem jsem docela cítil formu a mým cíle bylo posunout osobák. Vše si sedlo jak prdel na hrnec…

Teplota byla ideální kolem 9°C, sice začalo před startem pršet a déšť vydržel téměř po celou dobu, ale vůbec to nevadilo, horší byl trošku vítr, kdy bych nevěřil, že jako na kole poběžíme „terezín“, a to z kopce! Málem mi utekla skupinka, jak fučel v jednom úseku silný boční vítr, ale docvakl jsem se. Celou dobu se běželo výborně bez nějaké krize, jen kopeček cca 2 km před cílem byl trošku na závěr výživný. Pořád jsem čekal kdy mi dojde a nedošlo, výsledný čas v cíli 1:18:31, což jsem nechápal a byl jak v Jiříkově vidění. Osobák pokořen o 5 minut… Těžko se bude hledat motivace do dalšího překonání. Nakonec z toho bylo celkové 9. místo (7. v kat.), vyhrál Jirka Homoláč, stylem start-cíl v čase 1:07:39 min a přes 50 závodníků se vešlo pod 1:30 h.