Ostrá Hůrka

Již po 25. se běžel závod  běhu okolo Ostré Hůrky.  Letos vyběhlo rekordní pole závodníku  V celkovém počtu 75. Tento závod každým rokem pořádal Sokol Háj ve Slezsku, ale kvůli korona víru tento závod letos zrušili. Jenže Jirkovi Brožovi to nedalo a rozhodl, že by za náš klub tento závod uspořádal. Po domluvě s ředitelem závodu, panem Večerkem, který souhlasil.  Prezentace však nemohla proběhnout v chatě Sokola, proto se prezentovalo na menším parkovišti pod kopcem Ostrá Hůrka nad Hájem ve Slezsku. Určitě jsme nepočítali s takovou hojnou účasti běžců, a tak někteří opozdilci měli problém zaparkovat.

Za ideálního běžeckého počasí se odstartovalo v 17:15 hod. kdy místo startu bylo jako obvyklé na kopci pod památníkem. Muži běželi 4 kola –  8,8 km a ženy a muži nad 60 let dvě kola – 2,4 km.

Hned po startu šel do čela Petr Muras 32:04, před Alešem Mikem oba SSK Vítkovice. Petr každým kolem svůj náskok zvyšoval a s přehledem zvítězil před Biolkem Martinem z Řepiště 33:38 za ním doběhl Aleš Miko 33:58, který si po delší době přišel zazávodit. V ženách si v pohodě pohlídala první místo naše Petra Pastorová 18:08 ( přesně tento čas zaběhla i v loni ), před stále lepšící  se  naši Magdelenou Drastichovou 18:38 min.

Z našich se nejlépe umístili Marek Škapa 35:39, Michal Buba  35:55, oba v kategorií doběhli na čtvrtém místě, Tomáš Lipina 40:19, jež kategorií doběhl na třetím místě, Petr Brož 40:36 min.
Muži běželi 4 kola 8,3 km a ženy a muži nad 60 let dvě kola 2,4 km.