Běh Dolem a reportáž obou našich zúčastněných členů

Není to obvyklé, abychom mohli ze závodu přinést dvě reportáže. A tak přinášíme pohled obou našich členů Martina Hořínka a Radka Lukszy. Jedn doplníme, že Marin skončlil na celkovém 2. místě a Radek byl celkově 17.

Běh dolem je jeden z nových závodů, které poslední dobou rostou jako houby po dešti. Tento byl zvláštní tím, že se konal v prostorách dnes již nefunkčního dolu 9. květen. Délka trati je cca 15 km, 90% je v terénu, který bude mírně kopcovitý s výhledy na celou důlní oblast a propadlé louky, kam běžně člověk málokdy zavítá, stálo v propozicích. A bylo to tak. Jen bych upravil název na Běh polem/kolem/dolem. Hodinky mi naměřily něco kolem 14,5 km a krásná trať vedla nahoru dolů, sem tam rovinka, zahrnovala všechny druhy terénu od čistého asfaltu přes sypký sníh po mokřiny u rybníčka, srnky dělaly kulisu na trati. MK Seitl měl dva zástupce – Radka Lukszu a Martina Hořínka. Chlapci a děvčata z SK Fuga, kteří závod připravili, se činili a bylo to fajn strávené nedělní dopoledne, snad ještě něco takového do konce roku vymyslí :-).
Martin Hořínek

Coby jediný příslušník hornického cechu a zároveň jeden ze dvou zástupců MK Seitl Ostrava jsem se postavil na start docela výjimečného běžeckého podniku v režii havířovských oddílů SK Fuga a Handicap Sport Club. Běh Dolem 9. května měl registraci přímo na vrátnici uzavřené šachty tohoto jména a celá trasa vedla – samozřejmě po povrchu – dobývacími prostory dolů Darkov, ČSM i ČSA.
Běžci dostali na výběr necelých 15, anebo přibližně 10 kilometrů. Startovalo celkem třiatřicet účastníků. Trať pořadatelé vybrali skutečně s citem pro crossový závod a zahrnovala úseky se stopami nejen hornické, ale i zemědělské či dřevorubecké činnosti. Běželo se jak po lagunách s uhelnými kaly, tak po rozbředlých polních cestách, bahnitých polích, sněhu, ledu, koňských koblížcích…
Opatrnost byla namístě podobně jako při fárání, jelikož povrch měl na mnoha místech horší vlastnosti, než počva v dole za postupující čelbou. Na krajině šly vidět poklesy v důsledku těžební činnosti a k orientaci kromě šipek a fáborků sloužily i skipové či těžní věže šachet. Těžký cross, v němž neobstály ani goretexové trailové boty, jsem dokončil za v čase 1.22.46. Zdař Bůh!
Radek Luksza

Výsledky: http://www.skfuga.cz/files/Vysledky_9kveten_2017.pdf

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..