Ludgeřovická 15

Za krásného, již skoro jarního počasí se v sobotu uskutečnil již osmý ročník Ludgeřovické 15. Tento závod byl zařazen do Moravskoslezského běžeckého pohárů i do Prajzsko-opavské běžecké ligy. Do vesnice mezi Ostravou a Hlučínem se sjelo 152 účastníků hlavního závodů. Desítky dalších se postavily na start kondičního běhu, závodů dětí a nordic walkingu. Běžce čekala náročná trat vedoucí přes Petřkovice do Černého lesa a zpět. Od lonského roku je součástí převážně asfaltového běhu i krátká terénní vložka.

Pozici hlavního favorita potvrdil Martin Ocásek z Krnova, který minulý týden na silně obsazené Rohálovské desítce obsadil výborné 8.místo. V Ludgeřovicích zvítězil v čase 53:48 s velkým náskokem minuty a půl před Matoušem Vrzalou z Vítkovic. Pro něho to byl první silniční běh po ukončení halové sezony. Na třetím místě doběhl Roman Janeček z Caramba teamu v čase 56:47. V ženách neměla rovnocennou soupeřku Adéla Esentierová z BET Ostrava a zvítězila v čase 1:06:47.

Náš oddíl byl zastoupen v docela hojném počtu čtrnácti vytrvalců. Mezi nejmladšími doběhl Martin Hořínek osmý (1:03:30) a Stanislav Kováček na 14.místě (1:05:55). V kat. B Marek Škapa využil neúčastí svých největších soupeřů a zvítězil v čase 58:35. Tomáš Mrajca za čas 1:05:30 bral desáté místo. Umístění na stupních vítězů jsme se dočkali i v C. Petr Jorníček po tréninkovém výpadku asi nečekal, že obsadí skvělé třetí místo (1:04:38). Hned za ním doběhl Tomáš Lipina (1:07:03), šestý Láda Dvorský (1:10:01) a na 13.místě Vladimír Skalka (1:22:10). Vašek Procházka neměl vypsanou svojí kategorií nad 70 let, ale statečně se pral s mladšími soupeři v kat. šedesátníků. Časem 1:34:29 skončil sedmý. V ženách jsme brali v obou kategoriích bramborové pozice. Mezi mladšími Magda Drastichová (1:14:59) a mezi dříve narozenými Danuše Škrdová (1:16:51). Lenka Hehejiková obsadila deváté místo (1:25:27), Petra Bílá 13 (1:28:05) a Martina Metzová 15 (1:29:26).

Na závěr se uskutečnila bohatá tombola s hodnotnými cenami, kde vyhráli úplně všichni. Závod v režií Běžeckého klubu Ludgeřovice  se vydařil a všichni se zde budou určitě rádi vracet. Další příležitost budeme mít na podzim, kdy se zde uskuteční druhý ročník krosu.

MBP a rovněž POBL budou pokračovat již tuto neděli tradiční Kobeřickou dvacítkou.