1. Ostravský noční maraton, březen 4. – 5. 2017, Ostrava- Poruba

Při příležitosti svých 42 let a 195 dní jsem se za přispění MK Seitl Ostrava a rozhodčího Sandokana rozhodl učinit zápis do historie. Ten spočíval v uspořádání 1. Ostravského nočního maratonu, pro který jsme si zvolili okruh okolo VŠB-TUO a Fakultní nemocnice v Porubě. Zázemí nám poskytli v klubu Wagon, před nímž byl start i cíl. A také občerstvovací stanice umístěná tak, aby při absolvování dvanácti kol vyšla známá maratonská vzdálenost 42 195 metrů (a raději i něco navíc). Na start se postavila necelá čtyřicítka běžců a ve 22 hodin v sobotu 4. března 2017 začal první noční maratonský závod v Ostravě. Je mi ctí, že se zúčastnili ve světě vytrvalostních běhů známé persony z Česka, Polska či Slovenska … a nechyběli samozřejmě členové MKS i lidé z „ulice“. Tři závodníci spěchali do Poruby po sobotním maratonu v Plzni; zasloužili si jistě nejen můj respekt. A právě tento závod zvolili i dva další pro svá maratonská jubilea: Józef Jerzy Łyscarz svůj 100. a Miroslav Krumer dokonce 400. maraton! Čísla ostatně dostal (skoro) každý podle maratonu, který tuto noc běžel. Nejrychleji to zvládl Artur Rozckowski, jehož maratoncům a ultramaratoncům netřeba představovat, za 3.11.50. Druhý doběhl Roman Tománek (3.17.47) a třetí skončil – pozor ve své maratonské premiéře – Jiří Žůrek v čase 3.33.09. Já finišoval jubilejní 20. maraton v čase 4.17.36. Posledním z devětadvaceti maratonců v cíli (někteří běželi méně, jiní vzdali mj. kvůli poháru MBP) byl s časem 6.03.11 sparťanský fanoušek a čárkař Miroslav Vostrý, jehož vítali už také první ranní ptáčci zpěváčci. Ohlasy na 1. O.N.M. mám jen pozitivní, běžcům se to líbilo! Nešlo by to však bez Sysinky, Hanele a Viki, Sandokana, zamilovaného páru Lenky & Andyho, Patrika Chovance, Mara Škapy, Jury Brože, Otty Seitla, Jany Václavkové, provozovatele klubu Wagon Rosťi Kaduly i jeho personálu a především VÁS běžci. Děkuji za pomoc i účast! Ještě před začátkem závěrečné pomaratonské jubilejní párty ve Wagonu bylo rozhodnuto: Není žádný důvod to v příštím roce nezopakovat!