Mořkovský zajíc

Za krásného jarního počasí se v sobotu uskutečnil již desátý ročník běžeckého závodu Mořkovský zajíc. Tento závod se poprvé konal na jiné trati něž jsme byli zvyklí doposud a to 4 kola v samotném srdci Mořkova. Trať závodu byla do kopečka a dolů po asfaltové cestě, takže dala pořádně zabrat. Těsně po půl jedenácté se rekordní počet 116 závodníků  hlavního závodu vydal na desetikilometrovou trať i s třinácti účastníky  kondičního závodu na 2,6 km, kteří se rozhodli otestovat kondici po zimní pauze.

S tratí závodu si nejlépe rozuměl Tomáš Navrátil (AK Asics Kroměříž) a vzhledem k tomu, že nemusel soupeřit s konkurenty doběhl do cíle  v solidním čase 32:57. Na druhém místě pak Kuba Ambros 33:44 (AK Emila Zátopka Kopřivnice). Třetí místo získal  veterán Luděk Durdák 34:38 (SDH Rohatec). V kategorii žen zvítězila Adéla Esentiérová (Baláž Extreme Team) v čase 41:22, druhá Alena Juřicová  (AK Gyros Vsetín) 41.32. Třetí  doběhla Ivana Zbořilová (BK SAK Karviná) časem 42:20.

Náš oddíl byl zastoupen v počtu pěti závodníků. Šindelek Daniel byl celkově desátý (37:25 – 2. místo v kategorii C), Janošek Tomáš na 26. místě (37:17), Červenka Dalibor 42. místo ( 41:17), Březina Ladislav 61. místo (45:32) a na 104. místě Vašek Procházka s časem 58:24.

Na závěr se uskutečnila bohatá tombola s hodnotnými cenami od fa Macháč, kdy si mohli účastníci dovyhrát nějakou tu mlsku k již už tak bohatému dárku u registrace (dárkový balíček s paštikou a vepřovkou). Závod se pořadatelům velmi vydařil, budeme se jistě těšit na další ročník.

Dalibor Červenka

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..