Osecký půlmaraton – memoriál Miroslava Čmocha

Barvy klubu se v sobotu jala hájit při 9. ročníku tohoto půlmaratonu i naše malá squadra ve složení Tomáš Mrajca, Dan Šindelek a Petr Škrabánek.

Jedná se o akci rodinného typu, kde na vás dýchne domácí atmosféra, nadšení pro věc a z toho plynoucí snaha o to, aby běžec byl co nejspokojenější. Vyhřátá hospůdka U Splavu se sálajícími kamny a s pozávodní nabídkou pestrého občerstvení od standartních banánů, čokolád, műsli a čaje přes minivdolečky, štrúdl, koláčky makové i tvarohové až po chléb se sádlem a cibulí a klobásky s pivem či nealkem vás přesvědčí, že to tým kolem osobně moderujícího pana starosty táhne za správný konec. Nepřítomné výrazy běžců s boulemi na tvářích to po závodě jasně dokazovaly.

Trať je dvouokruhová a vede po asfaltových cyklostezkách na obou březích Bečvy, kdy jediným převýšením je přeběh mostů. Je tedy i náležitě rychlá. Ovšem myšlenky na časy z loňského ročníku se ukazovaly jako liché už při sledování předpovědi počasí. Samotná cesta na závod s fičícími vločkami a poklesem teploty na 0° C v okolí Hranic n. M. a příjezd na místo startu to jen potvrdily. Při startu sice byla teplota již v normálu, ale kdo neběžel po druhé straně Bečvy ve skupince, tomu vítr hodně sil sebral.

A jak to tedy dopadlo? Počet závodníků (84) byl poznamenán již zmiňovaným počasím. Celkově zvítězil Petr Kučera za 1:15:50, před Jiřím Klementem a vítkovickým Markem Zemanem, v ženách pak Helena Kotopulu v čase 1:30:07 před Zuzanou Kročovou a Lenkou Ungerovou. My jsme brali v kategoriích 1., 2. a 4. místo – Petr 1:23:30, Dan 1:23:44 a osamoceně bojující Tom1:28:27. Ve výsledkových listinách figuruje i nestartující Lenka Hehejíková, která rozumně upřednostnila svůj podlomený zdravotní stav a zůstala doma.

Kompletní výsledky: http://ttsosek.cz/domains/ttsosek.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=77-pulmaraton&catid=9-aktuality-2013

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..