Kobeřická dvacítka

Kobeřická dvacítka je tradiční silniční závod na prajzské a letos se konal již po 39. Ze tří pořádaných závodů oddílem AO Kobeřice je tento nejhezčí a řekl bych i nejnáročnější. Svým kopcovitým profilem potrápí nejednoho dobře připraveného běžce a když k tomu ještě foukne proti, to je teprve ten pravý zážitek. Trať vede mimo Kobeřice a tak se člověk podívá i trochu po okolí. Mezi navštívené vísky patří například Štěpánkovice, Svoboda, Vrbka, Služovice a Hněvošice. Společně s Bolaticemi a Hranicemi je to jeden z posledních závodů v kraji na této kdysi populární vzdálenosti. Dvacítky a pětadvacítky nahradily půlmaratony a já jsem rád, že i přesto jsou závody, kde pořadatel řekl NE, NEpodlehnem a zachováme tradici a startovné. Jednak je možné srovnat časy se svými dřívějšími výkony a za druhé i historicky a to s takovými běžci jako třeba Karel David nebo Radek Cingálek. Jestli by někdo neznal druhého zmiňovaného, který v Kobeřicích drží traťový rekord za 1:03:12, tak jsem z webu postahoval co se dalo a udělal takové čtyřstránkové počtení…Radek Cingálek. Samozřejmě budu rád když starší bežci cokoli doplní ZDE.

Závody na prajzské bývají tradičně v neděli ráno a Kobeřice nejsou výjimkou, start byl u fotbalového hřiště přesně v 9 hodin a do závodu se vydalo 111 běžců na nejdelší trať 28 běžců na desítku a 10 běžců na šestku. V závodě dětí se tohoto závodu zúčastnilo 22 budoucích běžeckých naději. Řekl bych, že letos, co se počasí a podmínek týče, si nemůže nikdo stěžovat, nepršelo, nemrzlo a bylo úplné bezvětří což tady zažijete jednou za 10 let. Možná je pravda, že v Hněvošicích na těch posledních pět kiláků chyběla občerstvovačka aspoň s vodou ale zvládnout se to dalo bez jakékoliv újmy.

Víc napoví mapka s profilem:

Na závěr bych chtěl poděkovat pořadatelům za to že již 39 let se zde může jezdit na tento pěkný závod a myslím, že mluvím za všechny když řeknu: „příští rok na tu čtyřicítku přijedeme určitě znova a rádi”.

Jan Fousek

Výsledky našich členů: Jan Fousek 1:12:27, Ondřej Dominik 1:15:44 a 1. místo v kategorii, Marek Škapa 1:17:34 a 3. místo v kategorii, Michal Buba 1:18:34, Daniel Šindelek 1:20:19 a 2. místo v kategorii, Martin Hořínek 1:20:32, Petr Škrabánek 1:22:41 a 1. místo v kategorii, Petr Jorníček 1:26:36, Ladislav Dvorský 1:26:45, Magdaléna Drastichová 1:28:07 a 1. místo v kategorii, Otmar Pospíšil 1:39:13, Iva Pachtová 1:39:21, Jana Kilarová 1:39:48, Martina Metzová 2:04:27 a Václav Procházka 2:26:54.

Facebook Comments

5 komentářů u „Kobeřická dvacítka“

 1. Dobrý večer nešlo by udělat s toho přesnou 20tku nějak to natáhnout těch 300m nebo kolik chybá děkuju za odpověd D.W.

  Odpovědět
 2. Garmin mi ukázal několikrát 19,7km +- pár metrů. Myslím že k času je třeba připočíst tak 60 – 90s podle výkonosti aby to odpovídalo dvacítce. Každopádně svou náročností je to dvacka poctivá. Jestli Sandokan bude charakter a pošle mi historické výsledky, které určitě má :-), tak má u mě 5 piv!

  Odpovědět
  • U mne taky 19,7 a podobne +-100m u par dalsich lidi i na Strave (docela vzacna shoda, vetsinou je ten rozstrel z GPS mnohem vetsi), takze to tak nejak bude. No tak holt nejsem jeste tak dobry, jak jsem si myslel, ale to prijde! 😉

   Odpovědět
 3. Supr report ze závodu, škoda že už nefungují stránky Kobeřických běhů, s dohledatelnými dřívějšími výsledky atd.
  Já vím udržovat stránky stojí úsilí, peníze …. a jednoho to po čase přestane bavit, jsou jiné starosti…..

  Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..