Furt dokola, skoro osmašedesátkrát …

5. Bytčianský Hamburg, neděle 8. března 2020

Slušný počet dvaadvaceti běžců dokázal Jožo Kemko nalákat na druhou březnovou neděli do parku U Kaplnky v západoslovenské Bytči. Na to, že pořádal Hamburg, tedy maraton bez startovného i rozhodčího … byť na regulérně změřeném okruhu. Objevil se zde  i starosta města, závod odstartoval a zašel pro truhlík s květinami, jimiž obdarovával běžkyně při příležitosti Mezinárodního dne žen.

Maraton to byl (oproti jiným na jedno kolo nebo stylem „tam-zpět“) dlooouhý, furt dokola v parku po trati s délkou přesně 624,4 metrů,  což znamenalo dohromady ŠEDESÁT SEDM kol plus 370,2 metrů náběh, případně doběh. Tohle nás však absolvovalo pouze sedm; zbytek účastníků si odběhl méně – od 10 po 22 kilometrů. Dorazili slovenští zberači, ty zahraniční zastupoval ještě Roman Tománek.

Jak se mi příčí okruhové maratony (proto jeden v dubnu chystám), tak to U Kaplnky nebylo nejhorší. Zaznělo – ode mne ne – že prý i lepší, než na žilinském Bôriku, kde běháváme necelých třiačtyřicet kol. Minimální převýšení, žádné divoké zatáčení. Dokonce jsem si věřil, že výsledný čas začne trojkou … kdyby mne však v 59. kole nepíchalo divně v kotníku. Takže zvolnění a na jistotu za 4:03:00!

Radek Luksza

P.S.

4-4-4

Na sobotu 4. 4. (dubna) jsme naplánovali 4. ročník I. Ostravského nočního maratonu, který se jako obvykle poběží okolo VŠB-TUO a FNO v Porubě se startem ve 22 hodin. Ideální náhrada za (patrně) ohrožené maratony v Miláně či Bratislavě v důsledku paniky okolo Corony!!!

Více v termínovce.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..