Zimní běh Hlučín

Název závodu by se pomalu začínal zdát zavádějícím. Jaká že to je letos vlastně zima? O sněhu pomalu víme už jen z vyprávění a opravdu chladno neposuzujeme pohledem na teploměr, ale podle pocitové teploty, protože téměř pořád fouká, fouká a fouká. A tak sobotní závod připomínal spíše podzimní kros, to nejen tím milým přeskokem spadlého stromu, než běhání krásnou promrzlou a zasněženou zimní krajinou. A tématicky se tak nabízí zmínit lehce interní anketu jednoho „výjimečného“ diváka, který položil zcela jednoduchou otázku: „Gréta“ ANO či NE…Za mě ANO, klimatických změn si prostě už nelze nevšimnout.

A teď už také něco k závodníkům, kterých se v běžeckém závodě sešlo úctyhodných 114 a o 15 minut po nich se na stejnou trať vydalo 9 dvou/čtyřnohých dvojic v canicrossu. Hned od startu se na čele usadilo italské duo Ocásek/Dimicoli, jimž tempo rozběhl borec, který využil svých 5 minut (možná to byly jen minuty 3) slávy, aby se stal hlavní postavou videa točeného kameramanem z doprovázející čtyřkolky. A pak už to byl jen souboj těchto dvou, kteří se rychle vzdalovali ostatním a poměrně brzo se i Martin Ocasek (Krnov) vzdálil svému kolegovi a v čase 37:09 si doběhl pro vítězství. Roberto Dimicoli (Eko okna Runners) za ním zaostal o 47 sekund. Náš Marek Škapa necelý kilometr před cílem přeřadil na vyšší rychlostní stupeň (jak to jen dělá?) a získal pro sebe v čase 41:05 třetí místo. Nejrychlejší ženou s stala finišující časem 48:24 Zuzana Jurajdová z Bílovce. Druha skončila Natálie Kapcalová z Hlučína 49:52 a třetí naše Iva Pachtová 51:55 min.

Další naší běžci v závodě: Ondřej Dominik 41:15 a 3. místo v kategorii, Petr Jorníček 48:38, Jana Kilarová 53:58 a 3. místo v kategorii a Václav Procházka 1:19:47 hod.

V canicrossu byl celkově 4. a první muž v cíli náš Jiří Hrbáč.