Cyborg nad Silvestra

XIV. Śląski Maraton Noworoczny, Chorzów, 1. 1. 2020

Pošesté v řadě (a s prvním půlmaratonem dokonce už posedmé) jsem silvestrovsko/novoroční oslavy rád podřídil Cyborgovi. Tedy tradičnímu běhu v Parku Śląskim v Chorzówě, kde si mohlo osm stovek účastníků vybrat mezi jedním až sedmi, osmi nebo i devíti koly pro zdatné ultramaratonce. Maratoncům tu stačilo obvyklých šest.

I sestava byla tradiční: Já, Libor Svozil a Standa Jančář. Zástupce MK Seitl Ostrava doplnili Judit Fujeríková a Michal Mišiak, členové Čiga-Biga Teamu ze slovenské Iĺavy. Výkonný sběrač Mirek Vostrý se proto do auta nevešel, sorry … Pořadatelé odvedli opět dobrou práci (Mateuszi Banaśi, díky moc!), odložili čísla, umožnili platit na místě.

Cyborgové odstartovali chvilku po poledni a počasí tentokrát přálo. Oproti nedávné Žilině bylo chladněji, ale zhovadilosti doprovázející jindy toto nenáviděné roční období se nám opět vyhnuly! I sluníčko se objevilo, park byl tedy plný nejen účastníků Śląskiego Maratonu Noworocznego, ale také běžců bez čipů a čísel, cyklistů a rodin na špacíru.

Běžel jsem kola mezi 39 až 42 minutami. To sice na čas začínající trojkou nestačilo, ale můj pátý maratonský Cyborg byl i nejrychlejší (4:03:41), a Mirek Hasal z behej.com mi přál, abych si užíval druhé místo v české tabulce maratonských výkonů v roce 2020 … na pár dní. Standa finišoval za 5:05:52, Liborův maratonský návrat byl za 5:54:56. 

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..