Letos jedno kolo … a příště až tři?

O kousek delší trať, jakožto o pár kilometrů bližší lokalita rozhodly dát před Březovou přednost novému závodu, jehož druhý ročník se uskutečnil v Pusté Polomi – a jak název napovídal – zejména v údolí říčky Setiny. Stejně volilo dalších dvaadvacet běžců včetně pár účastníků sobotního Běhu J.A. Komenského (část jeho trasy vedla jen „o kopec“ vedle), kde jsem se docela mordoval. Vedro i protivítr jsme si ostatně „užili“ i v neděli. Běh údolím říčky Setiny začínal svižným klesáním, pokračoval po pohodové rovince, pak následovalo lehounké stoupání a táhlý kopec, kde jsem nejen já šetřil síly chůzí. Potom rychlovka polem, sešup ze svahu lesem a zpátky nahoru na hřiště v Pusté Polomi. Tam jsem po dvanácti a něco kilometrech (organizátoři avizovali 12.8 km) byl za 1.07.05, což stačilo na třetí místo v kategorii. MKS zde reprezentoval také Václav Procházka, který s časem 1.13.07 zvítězil ve své kategorii. Celkovým vítězem se stal Pavel Rýdl za 50.53, nejrychlejší ženou pak byla Nikola – z trojčat Peterkových z Jablunkova – za 56.39. Pořadatelé nás obdarovali apartními slamáky, nakrmili gulášovkou a došlo také na štamprle. Jelikož se mi okruh líbil, stočila se řeč na možnost absolvovat ho v příštím roce – při prodloužení na 14 km s otočkami u lihovaru – třikrát. Pořadatelé proto začali spřádat plány na maratonský závod! Co myslíte, mohlo by to v Pusté Polomi stát za to?