Běh 17. listopadu v Hrabové

V neděli se v Ostravě – Hrabové konal již 5. ročník svátečního Běhu 17. Listopadu. Letos byla velice hojná účast i díky krásnému a slunečnému počasí. Klasicky tento závod odstartoval klub českých velocipedistů a poté už mohli vyběhnout samotní závodníci.

Trať je jako stvořená k osobním rekordům na 10 km. Po pěti kilometrech, kdy část závodu vede i kolem řeky Ostravice, je otočka a běží se opět zpátky do cíle. Přesto, že bylo krásně a svítilo slunce, tak místy foukal i dost silný vítr, ale všichni běžci se s tím skvěle poprali a úspěšně doběhli do cíle, kde na nás již čekal stan s teplým čajem a výbornými koláčky. Mnoho z nás si zaběhlo svůj osobáček a byla zde opět veliká účast – 22 běžců z MK Seitl a celkem přesně polovička stála na stupních vítězů.

Celkový vítěz se stal Patrik Pastor časem 35:43, hned za ním doběhl dobře běžící náš Marek Škapa 35:46 a svoji kategorií vyhrál, Jan Fousek 36:51 druhý v kategorií, Ondřej Dominik 36:57 třetí v kategorií, Dan Šindelek  38:09, Michal Buba 38:19 třetí v kategorií, Petra Pastorová celková vítězka 38:22, Petr Škrabánek 39:54, Ivan Karas 41:10, Petr Jorníček 42:22, celkově třetí žena a druhá v kategorií Dagmar Drastichová 42:42, Iva Sýkorová 44:18, Stanislav Kováček 44:40, Otmar Pospíšil 45:07, Iva Pachtová 45:35 první v kategorií, Alfons Vytisk 46:18 a první místo v kategorií, Jarmila Gavlíková 48:32 druhá v kategorií, Jana Kilarová 50:46, Jaroslav Hrabuška  51:06 a třetí v kategorií, Iva Prokopová 52:42, Zdeněk Čech 54:03, Václav Procházka 57:47 a Martina Metzová 58:21 min.