Ludgeřovická krosová 10

O tom, že členové našeho oddílu rádi a na výbornou (!) zdolávají i nejisté stezky pod suchým listím, svědčí docela solidní účast u našich „sousedů“ v Ludgeřovicích.

Protože jako nováček nemám srovnání s předchozími ročníky, tak musím pochválit příjemně „zvlněnou“ trať (pouhých 215 m převýšení), skvělou organizaci (ani na chvíli jsem například nepochybovala, kudy že to mám běžet) a bohatou tombolu, ve které jsem žel nevyhrála ani ten nepitelný zázvorový čaj jako na Porubském čtvrtmaratonu…☺ (Inu, snad se na mě štěstí usměje někdy příště…) Ovšem horký ludgeřovický čaj v cíli byl báječný! No, a jako zarytý odpůrce hladu a vděčný strávník jsem po doběhu velice ocenila voňavou grilovanou klobásu s chlebem, zalitou pivem.

Organizátoři nám rovněž na tuto druhou listopadovou sobotu „objednali“ akurátní běhací počasí na míru. Ještě ráno to vypadalo všelijak pošmourně, ale nakonec na nás zpoza mraku občas vykouklo sluníčko a hlavně jsme nezmokli. To by pak byla jiná klouzačka!

A jak že jsme v tomto terénním zápolení dopadli? Naše skvělé jedničky – Petra Pastorová  (kat. nad 35 let),  a místní rodačka – Jana Coufalová   (42:33,7 / kat. do 35 let), se postaraly o bedny nejvyšší. Petra navíc s časem 41:33, jak už  v poslední době bývá jejím zvykem…☺, opět překonala ženský traťový rekord!

Krásné druhé místo v kategorii mužů 40-49 let s časem 39:30,9 obsadil Marek Škapa. Ve stejné kategorii si pro 25. pozici doběhl Robert Wágner s časem 51:17,3.

Ze třetí příčky v kategorii mužů do 39 let se mohl s časem 39:12,3 radovat Michal Buba.

Jen chvilku za ním proběhl cílem Martin Hořínek a s časem 41:04,5 se umístil na 5. místě a Martin Prusek s časem 46:41,6 obsadil 16. místo.

Také ženy v mladistvé kategorii (nad 35 let) Jarmila Gavlíková (53:16,6/ 8. místo) a Jana Kilarová (53:47,2 / 9. místo) zaběhly s maximální spokojeností a s úsměvem na rtu.

Tak jsme se fajně proběhli na čerstvém vzduchu a budeme se těšit zase na příští rok!

Nu, a třeba se do budoucna i v krosových závodech dočkáme více ženských kategorií…☺