Naši na Hornické desítce

Na startu Hornické desítky jsme měli početné zastoupení a bylo nás vidět!

Celkovým vítězem se stal Ukrajinec Mevska za 30:07 a v ženách vyhrála Chlebíková 34:29 min.

Z naších byl nejlepší  Marek Škapa 35:34 – vyhrál svou kategorií, Petra Pastorová 35:34 –  celkově druhá žena a v kategorií s přehledem vyhrála. Na startu v ženách byla jasná favoritka Chlebíková, dále Ukrajinka Bosheluk a Slovenka Berešová, která dvakrát startovala na olympiádě. Petra hned po startu běžela s Berešovou, se kterou se držela 7 km, když jsem na ni zavolal, ať zkusí zrychlit. Poté Slovenka zpomalila a závěr oproti první polovině závodu spíše doklusala. V posledním kilometru zrychlila Ukrajinka, jež Petru stahovala, ale už to nestihla. Petra mne mile překvapila, protože  tímto časem vyrovnala osobní maximum, které zaběhla před 7 lety. Tady jsem poznal, že má navíc :-).

Dan Šindelek 36:38 – třetí v kategorií, Martin Hořínek 38:22, Petr Škrabánek  39:24 – třetí v kategorií, Ivan Karas 40:43, Roma Slowioczek 40:48 – třetí v kategorií, Ladislav Dvorsky 42:37, Iva Sýkorová 44.17, Iva Pachtová 44:22, Alfons Vytisk, který den před závodem oslavil 70 let a asi to dobře oslavil, protože zaběhl výborný čas 44:26 – první v kategorií, Ladislav Březina 45:40, Petr Skulina 45.42, Iva Kondasová 45:51, Radovan Rudický 46:03, Karel Meloun 48:49, Jana Kilarová 50:17, Martina Procházková 54:29 a nejstarší člen Václav Procházka 57:43 min.

Přeji za celý náš klub Alfimu ke kulatinám jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí v osobním i běžeckém životě!